Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krevetky

Zdravím,
slyšel jsem, že pěstování krevetek a následná distribuce může být slušný byznys, samozřejmě pro jednoho člověka je nemožné se prosadit navíc u nás v česku... , ale stejně mě zajímá, je to jen o kapitálu, nebo je v našich končinách i nemožné čistě z technického hlediska pěstovat krevety? četl jsem že druhů je opravdu mnoho, jsou vůbec u nás k dostání ty druhy, které se dají jíst? nebo se dají jíst všechny? někde jsem četl že slaná voda podporuje rozmnožování a nevim co jeste, ale jsou i ty sladkovodní, můžete mi prosím vysvětlit jak s to všechno má? Viděl jsem myslím v koření na nově jak se hojně uměle pěstují a nedá mi to spát, Děkuji :)

Celkem rád odpovím, protože se chovem krevetek částečně zabývám.
To,že jsi slyšel, že v televizi je to business ještě neznamená, že to tak je. :)

Ty k jídlu, to jsou druhy který se pěstují výhradně v Moři. Už jenom slovo mořská akvaristika je drahá ;)
Takže na ty rovnou zapomenout. No a ty dekorativní - to jsou malý sladkovodní prckové ze Sulawesi.
Abych to zjednodušil - ze sladkovodního jezera, takže je lze pěstovat doma.

Samozřejmě, jsou druhy více/méně náročné a pro úspěšný chov je potřeba vedět dost informací.
Takže bych to zhrnul asi takhle. Pokuď v tom hledáš business, tak na to zapomeň. S pěstováním sladkovodních krevetek je docela dost práce.
Natož s druhy co se žijí ve sladké vodě a rozmnožují se ve slané nebo braktické.

Takže v kostce - business ne, protože by jsi byl zklamaný vůči tomu, že ti to ze začátku nemusí jít.
Navíc v dnešní době cena krevetek je tak malá, že pomalu stěží zaplatí elektřinu a upravenou vodu která je na ně potřeba :) (beru běžnější druhy co se lépe prodávájí).

Každopádně když by ses do toho chtěl vrhnout, tak můžu v rámci možností poradit. :)