Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co děláme špatně (pomírající rybyčky)

Dobrý den!Založila jsem si akvárko!Vodu jsem natočila z vodovodu a upravila.Rybky a rostlinky jsem koupila přímo z chovu rybek.akvárko mám 30l tak mi bylo dopručeno i množství rybek.Máme neonky,pancéřáčky,ancistrusi a 2 druhy teter jedny mají na bříšku modrý pruh a ty nám taky všechny na jednou pošli:-(Vodu máme cca 25 stupnu.Kde je chyba a co děláme špatně?Děkuju za rady a informace.

Dobrý den, asi jste nepočkali a rybky dali brzo po založení akvárka. Navíc mi připadá, že tam máte přerybněno. Nevím kdo vám radil, ale třeba ancistrus je dost velká ryba, do 30 litrů nepatří. A neonky zase rády plavou, taky potřebují víc místa... Správně se mají do akvárka zasadit rostlinky, zapnout osvětlení a filtr a čekat aspoň tři týdny, pak, když jde všechno jak má, POSTUPNĚ přidávat rybky. Teď bych radila denně měnit cca třetinu vody za odstátou a pár dnů nekrmit.