Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatka

Dobrý den, prosm poraďte, už mi 2 závojnatky umřeli. Mám tam akvarijní písek, skálku na proplouvání, filtr, světlo (bílé), 3 umělé rostliny. Nevím co dál prosím poraďte je mi jich hrozně líto a potřebuji tu poslední aby byla v pořádkiu. Nevíte co dělám špatně? Případně, co změnit?

Dobrý den, nepíšete v jakých podmínkách je máte, ale podle těch třech umělých rostlin a jedné skalky se dá odhadnout, že špatně děláte hodně věcí. Když už závojnatky nemůžou být v jezírku, tak potřebují velké akvárko, kvalitní filtraci a pravidelné odkalování s výměnou části vody.

10 nebo 20 litrů je málo. Na jednu minimálně 100 litrů a protože nejsou rády samy tak pořídit 200 litrů a dvě až tři závojnatky.... Jestli máte teď jednu ve 20 litrech, tak radím buď jí jít vrátit do akvaristiky, nebo denně měnit třetinu vody za odstátou a přemýšlet nad pořízením většího akvárka. Jsou to rybky, které jsou v dospělosti velké cca 15cm a vyprodukují hodně odpadu, musí se často čistit voda. Já na vašem místě bych rybku vrátila nebo se snažila jí udat někomu třeba s jezírkem, a do vaší dvacítky si můžete pořídit topítko a rybku bojovnici, bude tam, narozdíl od závojnatky, spokojená.

Já jich mám 6 na 150litrů a 3 sumečky a už 8 let je chovám a za tu dobu mi umřeli jen 3. Mám tam 6přízemních. Ukryt pro sumečky. Klasický kamínky dole a jen 2 vzduchovací kamínky. Rybičky se mají čile k světu, nic nechcípe a stačí jim to bohatě. :))

No nechci být hnidopich ale zrovna Aurifer je tu řekla bych mezi...jak to říct, "chytrými" a zkušenými a tenhle nerudný komentář mě trošku pobavil a přijde mi nemístný a myslím si, že pokud má člověk problémy s nemocnými rybami, pak je vhodná nějaká karanténa, než jí šoupne do cizího akvárka, ač se ryba může jevit jako zdravá...aby vám pak strejda nepoděkoval:D A ospravedlňování se tím, že je ok, protože tam "pěkně plave" je taky v pohodě:-D Samozřejmě, že se nic stát nemusí, ot tom žádná, ale já osobně bych se bála o zbytek rybího osazenstva...