Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samička pod utokem

Dobry večer, mam páreček tlamovců, celý měsíc byli v pořádku, a teď najednou samec začal neustále honit samičku, ta už se chuděra nemá kam schovat, poradíte mi co stím prosím?

je dosť na podiv, že boli doteraz bez konfliktov. treba ich oddeliť (do 2 akvárií alebo to jedno predeliť sklom), prípadne dokúpiť väčší počet "tlamovcov", lebo počet 2 v akváriu je počet najhorší.

štandardne sa africké "tlamovce" (najčastejšie Malawi, Tanganika, prípadne Viktóriine jazero) chovajú pospolu vo väčšom množstve, aby sa agresivita dominantných štiepila v dave