Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Osvětlení

Ahojky přátelé,tak jsem se dneska do krve pohádala s mým "akvaristou"]:).Vyhodil mé led osvětlení /přídavné k zářivce -denní světlo/ a namontoval,podle jeho mínění tu nejsprávnější,ALE,světla se mi zdá příliš a hlavně ryby i rostliny jsou jako ,s prominutím vyblité a voda budí dojem čůránek.Je to nehezký pohled.
Prosím o radu,chci aby krom toho,co potřebují rybky a rostliny ke svému zdraví i trocha té estetické stránky.Prostě aby vynikly barvy,aby akvárko nebudilo dojem kýče,jako to teď opravdu vypadá

Akv je rohové,sloupec vody 60 cm,výška 70 cm,šířka 70 cm a boky 70 cm.Děkuji moc za radu Dáša;-)

no pro rostliny to žádný zázrak nebude,ale na odolné druhy by to mohlo stačit...v téhle výšce by to optimálně mnělo být tak 0,6 w na litr objemu,lepší by byly T5 mají vyšší svítivost....většina rostlin upřednostnuje červenou část spektra-tzv. teplé bílé zářivky- mně se osvědčily Osram Lumilux -prodává je mj. Rataj pod názvem Profilux http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=595&openmenuid=0, 549,547,0&page=zbozi&pagecount=2&novinky=&nabidka= &sort=2&type=asc&oldsort=
dají se ale sehnat i jinde...rostlinám vyhovují,a mají opravdu věrné barevné podání-obecně určitě doporučuji.
ono ale taky záleží na faktorech jako je umístění akvária,barva dna,množství rostlin,druhy ryb....a v neposlední řadě vkus akvaristy....