Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Filtr TetraTec

Zdravím,

chci si koupit vnější filtr TetraTec EX 700 nebo 1200. První verze TetraTec EX 700 je do akvariích o velikosti 100 - 250 l. Druhá verze 1200 je vhodný pro akvária o velikosti 200 - 500 l.

Současně mám akvárium o objemu 120l. Zhruba za rok si chci kupovat 240 litrové. Tak nevím, zda-li ta silnější verze nebude mít moc silný proud, i když tam jsou nástavce na rozstříkování filtrované vody.

Koupil bych silnější. Je tam kohoutek na regulaci průtoku. (Sám mám EX700 na 80l akváriu a že by to byl nějakej extrémní proud,to se říct nedá).

Je lepší když filtr přefiltruje akvárium několikrát, než když je filtr přesně jen na ten objem.