Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojovnica so zväčšeným bruškom!

Prosím o pomoc.
Mám už nejaku dobu bojovnicu, aj predtým som nejake chovala. Akvarium mam poberne male na chov viacerych rýb,preto tam mám teraz len jednu bojovnicu-samca. V poslednej dobe sa jej začalo zväčšovať bruško a ked som sa dnes na ňu pozrela, bola otočena hore bruchom. Myslela som si, žeje mrtva ale ked som zaklopala do akvaria, pohla sa. Brucho ma stále veľké, nafúknuté. Netuším čím to je. Celkom sa už o ňu bojím, kedže sa rybám moc nerozumiem. Neviem čo by jej pomohlo. Takto mala to bruško aj kedysi, ale mala ho len trochu zväčšené, asi pred mesiacom alebo 2-mi, ale to sa vôbec neotáčala. Akoby ho mala plne vzduchu a to ju ťahalo hore, ako nafukovačku. Vopred ďakujem.

Tak tak...JaBula míří správným směrem, s velkou pravděpodobností se jedná o infekční vodnatelnost, která je bohužel neléčitelná. Způsobují jí různé druhy bakterií, které se začnou množit, když se akvárko dostatečně nečistí, je příliš malé pro udržení stálého prostředí a když je ryba krmena chudým krmivem (vločkami)...no a kvůli tomu všemu, co se tu neustále opakuje pořád dokolečka, zejména v souvislosti s bettami:-/, třeba teplota atd. S touhle rybou už bych tedy spíš nepočítala:-( Zajímala by mě fotka celého akvárka.