Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování ancistrusů

Ahoj , mám takovej "problém" ... Prostě se mi moc množí ancistrusi, mám jenom místečko na společenskou nádrž a nic jiného . Už jsem měl první várku , pokusil jsem se udělat oddělenou nádržku jen pro ně, ale všichni chcípli ...Bohužel ... Ale ve velkém akváriu všichni přežili. Už mají tak 3cm , ale začínám si všímat , jako kdyby se líhnuli pořád a pořád .. Mám tam pár jenom půlcentimetrových , docela mne to znepokojuje , že by byly takoví draci ? :D Nebo se to objevuje postupně ? Dotaz tedy , jestli je to normální , nebo jestli by se jim nějak dalo zabránit rozmnožovaní kromě oddělenení toho párečku ? Díky , dotaz pokládám proto , že nemám absolutně tušení co s malýma bude a co s nima budu dělat

No zabránit asi těžko a normální to je:-D Jen nevim, proč nepřežil ten oddělený potěr, já to vždycky odchovávám ve velikejch flaškách a nic jim nechybí, jsou to takoví nezmaři:-/ Jinak když se zeptáte ve zverimexu, tak by je od vás mohli odkoupit, mě to většinou prošlo bez keců:-D

Taky jsem vůbec nechápal , proč oddělenej potěr přežil a ten co jsem nezvládl odchytnout tak přežil... Každý den jsem jim dával nový salátový list + tabletku. Byla to malá nádržička , kterou jsem odkaloval a měnil hrneček vody každej den + tam bylo vzduchování. Jen jsem jim jeden den chtěl udělat každodenní údržbu a do jednoho byly tuzí...

No když tam měli vzduchování, to se asi těžko udusili...leda, že by jim hodně stoupla teplota, ale topeníčko tam určitě nemaj...možná kdyby byli moc u okna:-/ Ten salát pro ně neni nic moc, tomu moc nedaj, to spíš nějaký mletý špenát, ten se mi osvědčil. No ale prostě to někdy nevyjde no...:-D

Tak uvidím ,co bude dál. Ještě jedna otázečka... Ve velkém akvárku mám takový velký kořen , a sameček tam poslední dobou strávil strašně moc času ... Snad měsíc ? Moc dlouho jsem ho pořádně neviděl. Ale nějak moc mával ploutvičkama ... Že by něco naháněl k jikrám ? Jinak ta oddělená nádrž byla tak asi 4 litry , možná 5 , umístění hned u zdi , okno bylo přes celý pokoj. Ale občas jsem si všiml , že i přesto , že jsem to pravidelně čistil , tak tam měli jako kdyby moc kalu , ta voda byla taková šedá , když jsem si toho jednou všiml , hnedka jsem vyměňoval vodu , ale když byli rázem všichni mrtví, tak tam ten kal taky byl... Nevíte , kde jsem udělal chybu? Bylo to moje první rozmnožení rybiček vůbec , ale i tak jich je přes třicet a já netuším co s nima bude :D . Každopádně děkuji za odpovědi

ASI ZALEZI VE KTEREM ZVERIMEXU, me v tech velkejch rekli, ze ne, ze maj svy dodavatele, takze leda v tech malejch, nebo zkusit nabidnout na INTERNETU na nakejch akvaristickejch strankach...a kdyby mi nekdo z turnovska chtel nejaky darovat, zlobit se nebudu :o)