Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc: Umírání Skalár

Zdravím,
Vlastním akvárium o objemu 200l.Je založeno cca 2 měsíce vše je pořízeno nově.Vše vypadá skvěle všem rybám i rostlinám se daří až na Skaláry.Obyvatelé: 11 neonek, 6 ancistrusy, 20 pavéočka(menší), 4 blackmoly a nyní poslední 3 skaláry o velikosti cca 5-6 cm.Za poslední čtyři týdny mi umřelo 7 skalár postupně nově koupeny 3-4 cm.Filtr a voda pravidelně čištěno, PH 6,5 až 7.Do vody přidáváno Aguatan od SERA a proti řesám AlguMin vše mícháno tak jak se má.Skalárám se dělají červená zbarvení(mapy jakoby krvavé) většinou pod hřbetní ploutví a postupem času to přechází mezi oči a pusu.Nemám velké zkušenosti s chovem.Proto prosím o váš čas a jakoukoliv radu.Díky

Teď mám nastavenou teplotu 24st.Asi před týdnem jsem ji změnil z 26st.Dostal jsem už spoustu rad ale nevím co z toho je opravdu rada.Jeden chovatel mi poradil ať změním tu teplotu na 24st. ať čistím filtr tak za půl roku a vodu co nejmíň měnit.Né jednou týdně čtvrtinu ale ať to nechám déle.Tak nevím

No snižovat radši ne, já bych to klidně ještě postupně zvýšovala na 27-28°C. Ty neonky s ancistrusama sice asi nadšený nebudou, protože maj radši o něco chladnější vodu, ale ony to na chvíly zvládnou. Vysoká teplota obecně by mohla pomoct proti množení všelijakých breberek, ale záleží, co to je za nemoc, třeba rybí tubera, která někdy ty fleky taky může způsobit se léčit nedá a je třeba zlikvidovat nemocný ryby, protože je to docela nakažlivá záležitost, ale zkusila bych to...jo a tu vodu rozhodně měnit často, pokud by to byla nějaká plíseň, nebo bakterie, tak ty se budou nejlép množit v nevyčištěnym akvárku. Mám spíš pocit, že vám chovatel poradil přesnej opak toho, co udělat:-D Snížit teplotu, nečistit filtr a neměnit vodu? To je pak ráj pro nemoci.