Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umírání ryb , prosím poradte

Ahoj,

máme akva 200litru, již po třetí nám začaly vymírat ryby. Nejprve se objeví něco jako černá řasa na listech rostlin a stěnách akva. Pak začnou ryby postupně umírat, napřed chytla plíseň závojnatka a vyzmřeli téměř všechny živorodky, pak zemřeli ancistrusi. To vše během týdne. Je to tak již po třetí. Vždy jsem vyčistili celé akva, ale za dva měsíce to bylo znova. V akvaristice nám doporučili nějakou chemii, prosolit atd, ale nic nezabralo. Prosím poradíte?

Děkuji

Petra

Vždy jsem vyčistili celé akva

Když jste vyčistili kompletně celé akvárko, pak se musí postupovat jako u čerstvě založeného - počkat aspoň tři týdny, a pak pomalu, postupně přidávat rybky. Počítám, že máte živé rostliny a filtraci. Dále by se mělo týdně měnit třetina vody za odstátou, lehce odkalit dno. Pak by neměl být žádný problém.