Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rostliny které mi nesežerou

Prosím o radu, v akvárku mám 6 závojnatek a párek takových těch malých ocucávačů skla krunýřovců nebo jak se tomu říká.Vždy když koupím nějakou kytku živou, do týdne je sežraná krunýřovcema, totálně prožrané listy. Zkoušela jsem koupit i na rady ve zverimexu ale vždy neúspěšně. Která je taková odolná rostlinka do akvárka? Dík za radu

Ahoj, myslím si, že "ocucávači" (bohové to je výraz:-D) nejsou ti, kdo ti žere kytky, ale jsou to spíš závojnatky. Zkus jim tam dát nějaké, co mají pevné listy, třeba anubias, cryptocorynu, nebo něco na ten způsob. Mají ale jednu nevýhodu, že jim ty listy pak obrůstají řasou a to mě na těhlě kytkách trochu štvě:-D...nemám zkušenosti s žádnou chemií proti řasám v akvárku, ale existuje to...nemyslím si ale, že by to bylo to pravé ořechové. Závojnatkám dávej krmení přímo pro ně, kde je hodně rostlinné složky...ale to asi máš...

jo, myslim ze ocucavaci to nejsou, protoze ja je mam, nic sem jim do ted nedavala a kytky ok, teda ozrany od sneku, hajzlu jednech zasr. tak sem jim zacala davat sparenej salat..tem ocucavacum a snekum a kytky se lepsej,takze to bude prace tech zavojnatek, nebo co ze to tam mas...ale treba jim taky bude chutnat ten salat :o)

V kolika litrech těch 6 závojnatek máte? V akváriu dost velkém pro 6 takových ryb + dva krunýřovce, by mělo být místo na tolik kytek, že by je v životě nesežrali... jinak je možné, že mají krunýřovci hlad, protože po závojnatkách toho obvykle moc k jídlu nezůstává.
Jediné, co nám jakžtakž přežilo závojnatky, byl anubias. Teď jsme rezignovali a máme u nich jen úplně prťavou umělou zakrutichu, aby měly dost místa na plavání.

Sakryš, ale to by tam mělo být kytek, že by je snad neměly ani závojnatky, ani ostatní sežrat, ne? :-D
Třikrát sláva, že má někdo konečně závojnatky v slušném akváriu!
A co dokrmovat krunýřovce nějakýma tabletama na dno, přímo pro ně? Nebo jim tam vrazit nějaký kořen, pokud tam není. Přes závojnatky se většinou moc jídla nedostane...
Ještě mě napadá, že krunýřovci makají noční šichty, tak jim hodit tabletu nebo granule po zhasnutí, ale to se bude blbě hlídat kolik snědli...

krunýřovce krmím tabletama pro ně, které spadnou na dno. Tak jsem zkusila koupit 2 bacopa amplexicaulis, 3anubias congensis a 2 raphidophora species a jednu velkou na kořeni usazenou microsorum, tak uvidím jak dlouho mi to vydrží.Zkusím tam dávat pár tablet v noci a uvidíme zda přestanou mršky ožírat kytky. dík