Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak krmit Bojovnici?

Zdravím, mám dotaz - kolikrát denně je vhodné krmit Bojovnici, pokud by byla sama v akváriu a kolik krmení-např. vloček se jí má do akvária sypat? Děkuji za odpověď. Pavlína

Náš beťák je děsně pomalý jedlík, na krmení si člověk musí chvilku vyhradit. Dostává Sera Bettagran, Sera Vipan, Tetra Min a samozřejmě "masíčko" - mražené nebo živě koupené (ne moc nítěnek, spíš ty ostatní věci, dafnie a spol.). Vždycky je lepší mít víc druhů žrádla.
Ryby krmím 2 - 3x denně, po malých dávkách, aby všechno hned snědly.
Další otázka je - jak velké je akvárium a jakou má filtraci, tedy jak se dokáže vypořádat s případnými zbytky, které beťákovi uniknou.

Jaké máte akvárium a vybavení? Nevim proč, ale tak nějak mě to zajímá. Možná jsem paranoidní, ale nemohu se zbavit dojmu, že by si měl člověj nejprve zjistit, jak se o ryby starat, než si je pořídí a krmení je skutečně ta nejzákladnější věc...krmit několikrát denně tolik, aby nebylo moc zbytků...

No, spíš by to byl za týden dotaz - pomoc, mám v akvárku neprůstřelnou vodu, čím to je?
Vzato kolem a kolem, napsat dotaz "Jak krmit betta splendens?" do nějakého vyhledavače a pak si vybrat z přehršle odpovědí moc času nezabere.
Nu, bratří, neklesejme na mysli, tato totální katastrofa je teprve začátek, pravil by klasik, třeba se časem dozvíme, že beťák má pro sebe aspoň 15 litrů a topí se mu a maličko filtruje, u hladiny plave něco rostlinstva... třeba si ho zadavatelka teprve chce pořídit, ne že ho dostala k Vánocům (koupeného nejlépe 23.12., poté několik hodin nošeného sem a tam v sáčku, z tepla do zimy a naopak...) i s patentovanou minimučírnou s hezounkými samolepkami...

No jistě:-D Takovou tu plastovou mučírnu o objemu 6-7 litrů, vybavenou jednou rostlinkou a barevným písečkem. To je biotop, jako prase, jak dělaný pro chov živého tvora...ale stále čekám na popis podmínek chovu, nebo fotku, tak bych nerada urážela jen tak z patra:-D Co když se pleteme a betta má nádrž, jak má být?:-p

Jak píšu -
třeba se časem dozvíme, že beťák má pro sebe aspoň 15 litrů a topí se mu a maličko filtruje, u hladiny plave něco rostlinstva...
- bylo by to hezké. Bohužel, mám za sebou "kariéru" v obchodě s chovatelskými potřebami. Zanechalo to ve mně velmi citlivou jizvu a občas mám sklony k očekávání toho nejhoršího. Protože s čím se člověk v prodejně setká, to je nepopsatelné - od blbých spolupracovníků, přes příšerné vedení, k zákazníkům, jejichž představy, ideje a názory jsou jako noční můra a ať se člověk snaží sebevíc, tohle akvárium tý želvě přece stačí, dyk je majintá, žejo? Jistě a bude malinká navěky. No, já slyšela, že když dáte želvu do malého akvárka, tak nevyroste...
Sakra, dost! Nebo se zase nervově zhroutím! :x:8-)

Tak nějak..já zase viděla paní, která kupovala pro dceru klec pro křečka...chtěla něco malýho a levnýho a po chvíli z dcerušky vypadlo, že to bude pro králíčka a posléze z maminky, že nechce utrácet za velkou klec a že se tam králíček vejde. Ale to už jsme zase jinde:-D A kvůli "bettáriím" už bych snad i vraždila. Myslím si, že je to týrání zvířat a že by se to mělo zakázat:puff:

Jo, to je normálka, takový ty hlody "Dyk se to tam vejde, ne?" a má obvyklá odpověď: "No, vy byste se taky vešel/vešla na záchod, mohla byste se tam i vyspat, ale - chtěl/a byste tak žít?"
Ale betária, to je má noční můra a je to fakt... náš beťák se motá v hejnu gupek v 60l, má tam kytky a kořen a jeskyňku na schovku, pár větších samečků na machrování, ale díkybohu, jak je tam to hejno, tak to přežívají všichni ve zdraví... a vyřešil se problém neustálého přemnožování gupek... beťák má výbornou živou stravu... no, člověk nesmí být moc útlocitnej. Že? Hlavně, aby potvory měly dost místa, dost jídla, zdravou vodu a máte televize, hnedle tři a jednu zábavnější, než druhou...

No je dobře, že neni chudák v nějaký flašce...to jsou ty velice inteligentní živé dárky:-/...po novym roce jsou jich plné útulky, ulice, kanály a popelnice. Já jsem takhle před lety našla v lednu za barákem morče s rampouchama u p.dele:-x...hlavně, aby betta měla dost teplou a čistou vodu, pak by se jí mělo dařit. Občas spestřit stravu nějakýma nitěnkama, přikoupit kámošky a bude to ok;-)

Tak snad se budou mít kam schovat, když se to akvárko hustě osází kytkama. Zatim jsem měla poměrně mírný betty a to mám ze všech akvárek doslova rybí polívku:-D Mám dokonce dva samce u sebe, ikdyž je pravda, že maj větší nádrže, tak nevim:-/ Nejagresivnější ryby tam mám black molly...nechápu, proč, to je asi tim, že jsou černý:-D