Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okúsané plutvy Skalára .. :/

Dobrý deň ...
Potrebujem pomoc , som prevažne začiatočníčka v akvaristike ...Mám 60-litrové akvárium a doň som si kúpila najskôr jednu závojnatku :) Bolo priveľmi prázdne ,tak som zašla do predajne a kúpila som si 2 skalárov (všetky 3 ryby sú ešte malé ) .V predajni mi povedali že mať ich v jednom akváriu to nieje problém pokia sú malé ...Lenže mám ich tretí deň a už má jeden zo skalárov "okúsané" plutvy :/ :( :( Nevšimla som si že by ich závojnatka okusovala ...Skôr si myslím že ho okusuje druhý skalár ... :/ Prosím poraďte mi ... čo mám urobiť aby sa "neokusovali " ? Prečo tú rybu vlastne "okusujú" ? Vopred ďakujem za rady :)

Pro pár skalár se uvádí jako minimum 150 litrů, hlavní je výška, to má být aspoň 50cm. Závojnatky jsou spokojené ve skupince, a potřebují velké akvárko. Taky mají radši studenější vodu, než skaláry, je to nešťastná kombinace. Bylo by ideální darovat jí někomu, kdo má jezírko, koupit větší akvárium, dát tam skaláry a něco k nim.