Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarko versus horske slunicko

Dobry den, po umrti kocicky na virove onemocneni bychom pred prichodem nove potrebovali jednorazove desinfikovat byt horskym slunickem.
Neradi bychom vsak zahubili rybicky, kterych mame plne akvarko. Mame mistnost s rybickami zcela vynechat, nebo lze akvarko pred zarenim
nejak ochranit?

S diky a pozdravem,

M.D.

ono dost UV by mělo pohltit samo sklo (resp. v něm obsažené železo), ikdyž nevím, kolik ho projde při použití silnější UV lampy. Obyčejné horské sluníčko, jako se používalo v humánní medicíně by ale nemělo vadit vůbec, pokud se jím nebude přímo a dlouhodobě žhavit do akvárka. JInak by mělo stačit akvárko odstínit kovovou fólií.