Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Léčení Krupičky

Mám dotaz ohledně léčení krupičky.Mřenky se během těchto dvou dnů začaly střídavě otírat o dno a skálu. Znamená to, že by se začaly zbavovat parazitů?Chci se dále zeptat,co po 10 dnech léčby? Opakovat tuto léčbu nebo se zbavit nakažených rybek úplně,pokud by léčba nezabrala?
Děkuji za odpověď

Krupička je to bohužel stoprocentně,mřenky mají po sobě bílé tečky dost viditelné.S léčbou jsme začali ve čtvrtek a dvě mřenky již uhynuly.Kromě mřenek máme ještě v akvárium 6 pancéřníků,12 teter.2 ancistrusy.Nemůže jim chemie ublížit?Pokud ne,jakou chemii by jste poradila?
Jsme začátečníci a akvárium jsme zakládali přesně dle instrukcí z poraden a knížek.Vlastně,když to tak vemu, tak problém nastal při další nákupu rybyček a od té doby,mají zatím pouze všechny mřenky po sobě skvrny.Když myslíte měnit vodu často-t.j. každý den nebo ob den?Vodu měníme zatím ob den ve výši 1 třetiny,vzduchujeme a zvýšili jsme teplotu na 30 stupňů.
Děkuji za odpověď

Tak tak...ono jde o to, že ty "breberky" co jsou přichycené na rybím těle se už nedají ničím zlikvidovat...jsou vůči léčivům imunní a teď je potřeba, aby se zamezilo dalšímu rozšíření, protože se to množí hrozně rychle. Takže se mění voda, klidně se tam může dát nějakej ten přípravek, co to ničí, vysoká teplota a sůl tomu taky nesvědčí a tím se zabrání, aby se to trousilo po akvárku a musí se prostě počkat, až to, co je na rybách "pochcípá", což může trvat klidně týden. Někdy to ty ryby nemusej zvládnout, to už tak prostě je...

ty "breberky" co jsou přichycené na rybím těle se už nedají ničím zlikvidovat...jsou vůči léčivům imunní

To bych neřekla. V návodu je: "Exit působí přímo jak na matečné původce sedící na kůži a ploutvích, tak i na volně plovoucí roje původců a usmrcují je."