Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno závojnatka a potrhání ploutvičky na vlásky,jak jí mám pomoci?

Dobrý den,
dneska se mi zasela závojnatka za filtr, bohužel jsem si toho brzo nevšimla.Dostala jsem ji ven,má bledou barvu, a potrhané ploutvičky na vlásky až na kořen ploutve:-(.Může se to stát ze stresu?...mám v akváriu jen 3 závojnatky, 2 ancitrusy a 1 parmičku černopruhou tak si nemyslím, že by ji jiná rybka napadla.Chci se zeptat, má šanci moje závojnatka i s tímto zraněním přežít?....co mám teď dělat?(samozřejmě si filtr už pořádně zabezpečím,aby se mi to už nikdy nestalo).Moc děkuji za odpovědi.

loading...

:.( Matylda bohužel zemřela, včera měla bledou jen půlku těla,dneska už byla celá bledá a jakoby se ji tkáň odlupovala.....včera nemohla plavat ke dnu, dneska už zase nemohla plavat nahoru.....tak jsme ji to trápení ukončili. Odpoledne si jdu pro druhou rybičku.Tak se tady mějte všichni moc pěkně a děkuji moc za rady.:-)

No ono to ve zverimexu stejně nepoznaj, takže je to jedno:-D Jinak pokud máte v akvárku topení, tak u závojnatek bych ho vypla...nebo tedy spíš postupně snižovala a pak vypla, nepřešlechtěný závojnatky se daj chovat v jezírku i přes zimu pod ledem, takže ty do teplý vody ne e. Opravdu nedokážu říct, jestli měla ty ploutve potrhaný z toho zaseknutí se za filtrem, ale bylo to nejslíš nějaký mehanický poškození, bakteriální rozpad ploutví vypadá trochu jinak, nemusela to být ale vaše chyba, že byste měla nějaký extra špatný podmínky, ono u těch závojnatek je to těžký, pokud je máte fakt z nějakýho pofidérního pet-shopu, někdy tam mívaj takový degény a pokud měla problém s tim plynovym měchýřem, tak takový ryby prostě za nějakou dobu odejdou. Větší akvárko určitě poříďte, těch 190...200 litrů je ideál, o kterym si většina závojnatek v koulích může nechat jen zdát...

:-) pravda, dneska nám paní prodavačka řekla, že to normálně pozná, zda je to sameček nebo samička, ale tyto dvě, že jsou tak malé, že to poznat teď jak na potvoru nejde:-D:-D.Co k tomu dodat..:-x.Strašně se teď bojím, aby to nebyla fakt nějaká nemoc, ale šlo by to hrozně rychle.....snad ne....dám vědět:-)))zatím ahojky a držte palečky, ať nám ty dvě zavojnatčí miminka přežijou:-)

Snad už to bude v pohodě;-) Tak ať se jim daří...a jinak "paní v prodejnách"...to je kapitola sama o sobě:-D Jednou jsem nesla do zverimexu myšáka, kterýho už jsem si nemohla nechat doma...byl takovej dost vykrmenej a ta "pani v prodejně" ho nejdřív šoupla k potkanům a vůbec jí nepřišlo, že je to myš:-D Jsem na ní koukala, jako jestli to myslí vážně...pokud nepoznaj myš od potkana, tak po nich člověk nemůže chtít, aby rozeznávaly pohlaví u rybiček:-D