Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gupka zlepeny chvost

Dobry den,som uplna zaciatocnicka a neviem si rady :( a tak sa obraciam na Vas s prosbou o radu..dostala som troch samcekov gupky v gulatom akvariu....po par dnoch som sa docitala,ze gula nieje pre rybky vhona a,ze samcekovia potrebuju samicky...asi pred tyzdnom som kupila nove 54l akvarium aj s filtrom,ohrievacom a vzduchom..kupila som samcekom 3 samicky..jedna znich uhynula hned na druhy den :(....dokupila som aj neonky a vcera som kupila dve latipinna silver mramor..dnes rano som si vsimla,ze samcek gupku ma zlepeny chvost a pohybuje sa hlavne na dne akvaria..jedlo mu celkom chuti ale je taky scucnuty..na internete som sa docitala,ze to je spinavou vodou ale mne sa zda uplne cista aj filter je novy a ako hovorim napustene bolo pred tyzdnom...pred chvilockou som kontrolovala samceka a nasla som druhu mrtvu samicku :( prosim ak mi moze niekto poradit ci mam vodu vymenit alebo som spravila chybu niekde inde? za vase cenne rady Vam vopred pekne Dakujem.. :)

Este jednu otazocku by som mala..ked vypustim akvarium,rybky zatial dam oddelene do malych nadob,kupim spravny pripravok do vody,strk,raslinky a spustim akvarium nanovo,mozem tam dat rybky hned?Mam taky pocit,ze je to asi jedine rychle riesenie...v tych malych nadobach by nemali ani filter,ohrievac a ani vzduch..pride mi to ako najspravnejsie riesenie tejto situacie...alebo sa mylim? Dakujem moc

Akvárium bych nevypouštěla. Chce to koupit co nejvíc rostlin, na začátek jsou nejlepší rychle rostoucí, např. Egeria. Nechat běžet nepřetržitě filtr a denně teď měnit cca 1/3 vody za odstátou. Co nejmíň krmit. Rybky nechte v akváriu, zbytečně by se dál stresovaly.

Možná by stačilo vybrat rybky, použít nějaký aquaregulátor a nějakou formu osádky do filtru (nitrivec) a počkat... no, tak 24 hodin, aspoň z nejhoršího... pak hodně vzduchovat, krmit spíš střídmě a častěji... průběžně doplňovat ten nitrivec nebo něco podobného (většinou je to tak na týden)...
V chemii se moc nevyznám, snažím se zmáknout to přírodní cestou, takže neustále praný filtr u závojnatek oživuju vymáchaním houby z filtru akvária gupek, apod. - ale to je rada, která vám moc nepomůže. :-[

JJ...taky když zakládám nový akvárko, tak tam vyperu filtr z jinýho:-) Opravdu to bude chtít ty živý rostliny, koupit ten nitrivec a myslim si, že nebude ani třeba vypouštět vodu, je potřeba jen doupravit tuhle. Ryby už nijak nezachráníte, ty to buď zvládnou, nebo ne, živorodky jsou obecně hodně citlivé na změny prostředí ve vodě.