Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vnější filtr pro želvu...

Dobrý den, mám želvu nádhernou (Trachemys scripta elegans), kterou mám přes léto na zahradě v jezírku a teď přes zimu doma v akvárku (rozměry DxŠxV cm=100x40*50) a asi 80L vody...

Zatím používám vnitřní filtr Atman, který je sice dobrý,ale mám dva problémy:

1)želva ho vždy urve-přísavky blbě drží (želva urve i topítko), takže už jen čekám, kdy filtr želva vyrve ze zásuvky...

2)filtr přestává stačit-musím ho čistit každý týden, jinak je ucpaný...

přemýšlím hodně o vnějším filtru, ale nechci i nemůžu si dovolit zas investovat šílené sumy do filtru, když je želva od dubna do října/listopadu mimo akvárium...

Mám dva vybrané, ale nemůžu se rozhodnout:

1)http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-filtry-vnejsi/Filt r-Tetra-Tec-EX-600-vnejsi

2)http://www.exo-eko.cz/Akvarijni-filtry-vnejsi/Filt r-Elite-Crystal-Flo-40

3)pokud víte o jiném/lepším za stejnou nebo menší cenu, napište...

Děkuji...

no tot je jen zimní byt...jinak je na zahradě v jezírku a má výběh...vono já bych rád dal víc vody, ale zjistili jsme, že je želva nějaká neohrabaná-když se nemůže odrazit od dna, tak nevyleze na souš v akvárku...proto jsme museli dát na dno plochý kámen na který si vleze a z něj přeleze na souš... v neděli večer dám fotku

Znášky sú na jar až v lete po zimovaní. Zimovanie je impulz pre ovuláciu, preto prichádzajú následne po ňom.
Sušené gammarusy sú ten najväčší odpad, s akým som sa kedy stretol. Je to, ako keby si ty jedla iba šupky z burákov, alebo niečo podobne "výživné". Nemáš v nich prakticky žiadne živiny, je to iba biznis. Ako už bolo písané, dávaj jej ryby, samozrejme surové, nie varené, sušené ani nijako ináč upravované. Najlepšie celé aj s kosťami, kožou a vnútornosťami. Plus zelené, napr čínsku kapustu, púpavu, rukolu, nie šalát.

Ďakujem, práve vyrábame nové, na lepšej úrovni :-) To akvárko je už rozobraté, musel som zväčšiť objem vody a pozadie to neumožnilo.
Ináč, takú veľkú potvoru v pohode môžeš krmiť kuracími krkmi. Stačí orezať mastné časti, nasekať na menšie kusy, prípadne ešte rozbiť kladivom. Vápnika, chrupaviek, väzov aj mäsa je tam dosť, takže korytnačka z nich vie vytvoriť v podstate všetko, čo potrebuje ;-)

Mám 2 Nádherňačky obě asi 25cm 9 let. Želvárium o objednu 75litrů. Dřive jsem měnil vodu 1x až 2x týdně. Pak jsme si pořídili kvalitní vnější filtr od Ferplastu, ke kterému je plno náhradních dílů. Nasadil jsem bakterie do biofiltrace a voda vydrží průzračná měsíc (déle jsem nezkoušel). Jen je třeba přidávat prostředek na odbourávání amoniaku, třeba Toxivec od Sery a občas Želvíka pro doplnění vápníku a zvýšení Ph.

http://www.spokojenazviratka.cz/bluextreme-1100-eu -ext-filter