Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké další rybičky k závojnatkám?

Ahoj, mám dotaz, jaké další rybičky se dají dát k závojnatkám? myslím něco menšího,aby mi je nesežrali :-)
pro chovatele závojnatek rovnou říkám mám 150litrové akvárko a v něm 4 závojnatky a párek krunýřovců :-) dík za radu

ještě jeden dotaz, píšete tady že se mají dávat nebo můžou dávat závojnatkám ještě spařený salát nebo špenát, mě to ty mrchy nechtěj žrát, jako i když to dám jako pod kámen, aby se nažrali třeba tím krunýřovci, žádný zájem není a vyhazuji to stejně, nějaká jiná rada jak jim přilepšit, krom klasického krmiva pro závojnatky jako jsou vločky,granule,chips,tablety, na barvu,energii a bůh ví co ještě

Taky se příkláním k "žádné další" - těch 6 v dospělosti ne zrovna nejmenších ryb je tak akorát. Kromě toho, závojnatky opravdu špiní vodu a většina ryb přesně tohle špatně snáší. Dokud jsou menší, můžete si vyhrát s dekoracemi, rostlinami a pak je postupně, jak ryby porostou, tak leda ubírat... :-D
Jestli nechtějí zelené, nechte to být - pokud máte 2 - 3 druhy kvalitního krmiva, z nichž aspoň jedno je jednodruhové "zelené" a pokud jim semtam dáte něco živého (rozmraženého), tak by měly být spokojené. Jinak ty naše přišery sežerou v létě i omráčenou menší mouchu, červíky od molů, co se nám občas usídlí ve směsích pro hlodavce a semtam i trochu rozmáčknutého vodního šneka (když se nějaký připlete do odkalovače ve vedlejších akva)... krmíme Sera Koi Royal Medium granulemi, Tetra Goldfish Energy Sticks, něčím zeleným od JBL a klasickým Sera Vipan... k tomu jednou týdně "masitá" strava a granule pro leguána, které leguán nežere... :-D

tak granule pro jiné zvířata to mě nenapadlo :-) jinak závojnatkám je už tak 5 let stejně jako krunýřovcům (kteří velikostně vyrostli z mimi na 5cm a to je vše,takže žádný giganti) a závojnatky jsou už střední velikosti a právě mám objednané 300litrové akvárko tak proto jsem se ptala co jiného k nim aby to bylo pestré a né samé závojnatky něco prostě menšího velikostně parmičkám nebo tak