Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umírání živorodek

Dobrý den,prosím o radu.V akvariu chovám pouze živorodky,ale když už s radostí očekávám narození rybek samička aniž by se vytřela zemře.

ano odpadají s plnými bříšky,začíná to tím že přestanou plavat a třeba dva dny jen leží u dna,vodu měním pravidelně,máte pravdu už tam nejsou skoro vidět ale 20 jich je teprve až ted,vlastně skoro všechny samičky uhynuly.Děkuji Vám všem za názory

Opravdu jen samičky? Samečci nepadaj?...koupili jste si ty ryby všechny najednou z jednoho akvárka někde ve zvěráči? Třeba jste natrefila na nějakou zdegenerovanou várku neschopnou rozmnožení:-/ Nebo jestli jsou fakt před vrhnutim a nejsou nafouklý z jinýho důvodu.

Jo, přesně. Ona taková vodnatelnost... včera šel jeden sameček, tuberák od přírody, křivej jak háček, ale celkem životaschopnej, ovšem včera se k tomu nafouknul a naježil a letěl. Na dnešek připadá kalení... au! ]:) Tak jim to pak krapet osolíme, budeme mít brakické gupky... :-)
Zajímavý, kyselost jsme nikdy moc nesledovali a ryby se vesele množí... nebýt beťáka, už v tom akva není k hnutí.
Nu, možná zkusit ... jenže koupit adekvátní bandu nových samiček k těm 20 samečkům, aby člověk vyzkoušel, jestli je to "rodem", to je docela drahá sranda. Tyjo, kdyby byl nějaký vet, specializovaný na rybičky!

Aha, takže začaly chcípat až po čase...no tak to by mohla bejt nějaká nemoc. Kdyby měly krom toho nafouklýho břicha ještě zježený šupiny, nebo vylezlý oči, tak by to byla ta vodnatelnost. Tou kyselostí vody jsem měla na mysli, že si to tam za.erou:-D Sice se obecně říká, že jsou živorodky nezničitelný, ale dle mého názoru to s nima jde trochu do háje. Mimochodem, co že je to vlastně za živorodky? Paví očka?
Jinak kdyby to byla ta vodnatelnost (nechcete sem dát fotku inkriminovaných ryb?:-)), tak ta je neléčitelná, kdyby to byly potíže s trávenim, tak vymyslet kvalitnější krmení...ale zatim jsme ještě neidentifikovali, oč jde:-D