Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kořen do akvária

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaké dáváte kořeny do akvárií? Jestli pouze kupované nebo jestli se dají použít i kořeny a větve z přírody. A jak se takové dají upravit aby nedělaly bordel? Díky za odpovědi.

Předmět Autor Datum
Kdysi jsem dával do akvárka kořen normálně z přírody. Chce to brát takový, jaký už ve vodě zjevně de…
Zarniwúp 31.01.2012 22:23
Zarniwúp
Je to tak, jak zde píše kolega. Je nutné vybrat kořen, který je nebo byl delší dobu pod vodou. Nesmí… poslední
Meďoch 10.02.2012 23:18
Meďoch

Je to tak, jak zde píše kolega. Je nutné vybrat kořen, který je nebo byl delší dobu pod vodou.
Nesmí být na něm hniloba ani plíseň. Celý kořen očisti kartáčkem, popřípadě i nožíkem, neustále proplachuj při čištění v čisté tekoucí vodě. Až máš kořen dobře očištěný a natvarovaný (zařízlý) podle svých představ, vem starý hrnec s vodou, dej do něj kořen, přidej tak jednu polévkovou lžíci kuchyňské soli a několik kuliček Hypermangánu (Manganistanu draselného) - koupíš v lékárně a vše přivěď k varu. Vař alespoň 1 hodinu. Tím dokonale zlikviduješ choroboplodné zárodky a kořen nebude pouštět svinstvo do vody. Potom kořen ještě několikrát důkladně proper ve vlažné tekoucí vodě a je hotovo.
Pokud chceš mít 100% jistotu, tak jej po téhle procedůře ještě namoč na několik dnů do vhodné čisté nádoby (kbelíku, který používáš na čištění akvária, dokonale čisté velké láhve od okurek a podobně). Potom můžeš bez obav dát do akvária. Pokud by se náhodou stalo, že kořen trochu plave a pohybuje se po dně, k jeho spodní části přišroubuj mosazným (ne ocelovým) vrutem se zápustnou hlavičkou kousek plexiskla, který zahrabeš do dna akvária a tím kořen upevníš.

Zdraví Meďoch

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru