Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoci pavích oček

Ahoj, měl bych dotaz ohledně výrůstků na pavích očkách.
Napřed to měla jen jedna samička vypadá to jako kost tričí to z těla asi 3mm je to bílé a na konci to má rozdvojku pro lepší představu(vypadá to jako malá vidlička). Ze začátku jsem tomu moc nevěnoval pozornost myslel jsem že je poraněná, ale ted už má na sobě podobné výrůstky tři na různých částech těla ale většinou u ploutví. A už to roste i jednomu samečkovi... Co to prosím je a jak to lečit? Děkuji

Podle popisu bych to typla na červoka...to je takovej parazit, ale bez fotky můžu jen hádat. Léčí se to mechanicky...tzn. vylovit rybu a vytahat pinzetou breberky:-D Potom vodu osolit, nebo tam dát nějakou akvarijní desinfekci, aby se jim ty místa, kde byly přichycený nezanítily.