Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypouštění nových ryb do akvária

Dobrý večer, mám problém s doplňovánm nových rybiček do akvárka. Zatím jsem dokupovala 8 ryb a všechny během 4 dnů uhynuly, mohl by mi někdo poradit co bych mohla dělat za chybu? V prvotním hejnu kupovaném v jednom obchodě jsem měla dvě mečovky červené a čtyři paví očka, ty stále mám a daří se jim dobře. Děkuji za radu

A jsme doma... Copa si vo tom neco precist, nez se tomu clovek zacne venovat?
1) Ta voda je ted plna dusicnanu a dusitanu. Mozna to pujde ovlivnit nejakou chemkou, ale vono se to za dva tejdny srovna samo. Otazka je, co to prezije...
2) Nezda se vam tech rybek na takhle maly akva uz dost?

Achjo:-D Tak když cpete ryby do sotva založenýho akvárka...musí se tam vytvořit vhodný prostředí, v čistý vodě z kohoutku vám žít nebudou. Můžete tam dát nějakej nitrivec, nebo něco na podporu těch bakterií při zakládání, ale stačí počkat tak 14 dní a mělo by to být v pořádku. Zvýšila bych teplotu alespoň na 25°C.
bahno: to je pořád dokola, před chvílí jsem přišla ze zverimexu a nestačila jsem žasnout, nějaká famílie si tam kupovala následující: Akvárko, filtr a ostatní techniku, krmení, rostlinky a pytel plnej ryb:-D Fakt bych chtěla vidět ten jejich výraz, až tam ty nebohý ryby šoupnou, myslim si, že už to maj s největší pravděpodobností za sebou (jednání "pani v prodejně" netřeba komentovat, to je na pěst)...

Něco na léčbu zoufalství - nedávno mě potěšil pán v Hornbachu na Černém mostě, zaměstnanec v sekci akvaristiky, protože ten bral akvaristiku vážně a dokonce velmi důrazně a přesně popisoval, jak akva založit. A zdálo se, že na nějaké ty "dejte mi třeba ty dvě modrý, jednu tu žlutou, tři strakatý a třeba jednu skaláru" poněkud neslyší...
Do 30l hejno gupek a nazdar. :-D
Vloni nám taky na krámě kapaly mečovky, prostě pořád furt und furt pryč, naprostý zoufalství - a zajímavé, těch pár zbylých, co se stěhovalo k nám domů do směsového akva, tam straší pořád. Jeden mečovák, tři děvčata... spokojení a živí.
Pro takové případy "nákupů akvárií" by měl člověk mít po ruce diskrétní kartičku a adresou teraporadny a nějak jako "Kdyby milostivá/mladý pán dovolil/a, až jí/mu to začne chcípat, tady se dovědějí proč tomu tak je, tisícovky děkovných dopisů, zaručené, osvědčené a vyzkoušené..." ... :-D