Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyblednutí barvy

Zdravím,
ve společném akva mám i samce Bojovnice pestré,který vybledl na těle,ale ploutve zůstaly normálně červené.Teplota 25st.krmím komáří larvy,sušené Tetra Betta,a žere i granulky pro neonky Sak 55.Můžete mi někdo poradit čím to je způsobeno a popř.jak to napravit?Děkuju.

Děkuju za info.Je to divné, ale ještě ten samý den se mu barva zase vrátila. Nedovedu si to vysvětlit.Pátral jsem na netu a zjistil,že by to mohlo být nevhodnou stravou(myslím,že Tetra je dobrá)nebo nízkou teplotou vody.Teplota byla 25st.tak jsem trochu přitopil a světe div se barva jak má být.Každopádně děkuju za odpověď.

Jo, tak to byl stres. Nejčastější indikátor, že se rybě něco nelíbí. Teplota to rozhodně mohla být, vzhledem k akutním poklesům se mohlo mírně ochladit i v akva. My máme stabilně beťáka v 26°C a zdá se, že mu to vyhovuje...
Tetra Betta krmíme taky, ale chce to dost "masa" - kupte něco mraženýho, nejlíp kombo - několik druhů různých larev a červíků - a dopřávejte mu. Ten náš se naučil jíst z párátka, aby mu to nepožraly gupky, se kterými je v akva - je oproti nim totiž mnohem pomalejší.