Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký filtr

Čau kolegové,
chci si kupovat nový filtr a rád bych věděl Vaše názory co se týká značky,spolehlivosti atd.Jedná se o vnitřní filtr na 54 litrové aq.
Děkuju za Vaše názory.

Dvoustovečka paráda to by byl relax.Tak to nevím jestli by mi to prošlo skoro devítka?Ale bylo by to krásný.O tom filtru jsem taky přemýšlel(Aquael mám teť,ale je to spíš minifiltřík-Aquael Fan mini filtr)protože fakt vypadá asi nejlíp a nezabere drahocený místo.Ještě popřemýšlím co a jak.Moc děkuju.

dobré by bolo napísať, aké ryby sú v akváriu /resp. aké sú zamýšľané/, aké osadenie rastlinami,... ono totiž napr. v silno zarastenom a riedko zarybnenom akváriu je filter výdatne čeriaci vodu niekedy skôr kontraproduktívny. Ideálny je taký, čo má nižší výkon (prietok litrov vody za jednotku času), ale väčší objem filtračnej hmoty.

pri rozumnom zarybnení podľa mňa by stačil v 54 L akváriu aj "praveký" typ filtra poháňaný vzduchovacím motorčekom :)

ja som viac rokov úspešne používal filtre značky AquaEl, pričom ale na trubku som nasadil hrubšiu "tehlu" hubovej filtračnej hmoty bez prekrytia originálnym krytom (čiže som v podstate využil z originál výrobku len hlavu s čerpadlom, a doplnil dodatočne kúpenou hubou)