Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Digitální spínací zásuvka 7 denní

Zdravím přátelé,
minulý týden mi odešla do "věčných lovišť" mechanická spínací zásuvka. Sloužila mi cca 8 let - tak ať je jí země lehká! Nastala akutní potřeba koupit zásuvku novou, ale rozhodl jsem se pro digitální. Dá se naprogramovat na 7 dnů v týdnu samostatně a když vám vypnou proud, tak se nic neděje, zásuvka obsahuje baterii a tak se paměť nevymaže a čas běží dál. Po znovu zapnutí proudu vše funguje, jako by se nic nestalo. Nemusí se znovu nastavovat! U mechanické konstrukce je vše jen na 24 hodin, a pokud nastane výpadek proudu, zastaví se i čas na spínači a je nutné čas nastavit ručně znovu. To znamená častěji kontrolovat, zda sedí čas na spínači s časem skutečným - popřípadě vše napravit. Určitě vše znáte, píši to jen pro neznalé!

A teď to hlavní: Dnes ráno (21.2.2012) jsem byl náhodou pro svačinu v Kauflandu a zde jsem objevil naprosto stejné, do všech detailů shodné 3 tipy digitální časové zásuvky, ovšem každá byla zabaléná v jiném obalu (blistru) a cena byla také u každé jiná. Něco kolem 200,- Kč +/-. Pouze jeden tip byl v akci za neuvěřitelných 149,- Kč (viz přiložený obrázek). Pro zajímavost mechanická zásuvka stojí 180,- Kč. TAK POKUD POTŘEBUJETE NEBO SE CHYSTÁTE KOUPIT SPÍNACÍ ZÁSUVKU, VEMTE DIGITÁLNÍ V AKCI LEVNĚJI NEŽ MECHANICKOU!

Nechci Ti Meďochu v žádném případě kazit radost z dobrého "kaufu". Mám mořské aq a zde je třeba také některé agregáty časovat. I mne oslovila jakási digitální spínaná zásuvka made in PRC (lid. rep. Čína), zásuvku jsem zvesela naprogramoval v rytmu proudové turbíny, kterou bylo potřeba zapínat jednak v cyklech, jednak později o víkendu, abychom se také vyspali. Zkraje dokonce i fungovala. Postupně však začalo docházet k nepravidelnému resetu naprogramovaných dat, postupně mne opětovné programování natolik otrávilo, že jsem se opět rád vrátil k mechanické zásuvce z Obi za 69,- Kč. Prostě moje zkušenost je opačná. Třeba je to o štěstí, které Ti samosebou přeji...

Zdravím Putifarku.
.........Máš určitě pravdu, že je při nákupu důležité mít "šťastnou ruku". Dnes je prakticky vše vyráběno v Číně a kvalita je různá. Co je smutné, tak i tradiční české značky, jako například ETA se dnes vyrábí v Číně. I notebook LENOVO, na kterém právě píši. 3/4 všech výrobků pro akvaristiku také. Nevím kam to povede dál a co z téhle filozofie vzejde........
Děkuji za Tvůj příspěvek k tématu a přeji hodně radosti s tímhle nádherným koníčkem. :-)

Ahoj příteli, děkuji za Tvůj dopis. Omlouvám se, že jsem se odmlčel, ale zrovna jsme s kamarády dokončovali projekt stmívání akvarijních zářivek. Žádná Čína - je to celé naše. Dovolím si odkaz na stránky, které jsou ještě ve výrobě, ale tento aparátek (nazvaný pracovně "KUK" i s demo videem už tam je): kuk-1. Abych nezapomněl, intenzivně pracujeme na programovatelném automatu pro akvaristy, který krom stmívání zářivek bude umět i regulaci svitu výkonových LED na bázi PWM (šířkově pulzní modulace), digitální vyhodnocování nastavené teploty v nádrži, a dostatek timerů pro ovládání dávkovačů, čerpadel, odpěňovačů, filtračních jednotek atp. na každý den v týdnu zvlášť v několika blocích. Prototyp už je na stole a dokončuje se SW. Rádi uvítáme jakékoliv nápady a připomínky od zkušených akvaristů, a tyto zapracujeme do výsledného programového vybavení. Určitě se ozvi a měj se pěkně...