Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žebrovníci a péče o ně

Dobrý den,potřebují žebrovníci vzduchování?Mají radši přítmí nebo světlo?Teplou vodu?Čím a jak často krmit?Chutná jim kuřecí,můžou ho jíst?Moc děkuji.Lucka
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Vzduchování ne,ani filtr,pokud často měníš vodu. Vodu max 25 stupňů,přes zimu 10. Krmit žížalama,hmyzem,patentkama,nitěnkama,vodníma šnekama atd. Vším co můžou potkat v přírodě a je to přimšřené velikosti. Kuřata jim do vody moc často nepadají.

Děvče, kdyby sis vypnula Caps Lock a přečetla si nějaký relevantní zdroj informací, tak bys možná přišla na to, že není nezbytně nutné krmit želvy kuřecími či hovězími srdíčky a slušní chovatelé jsou dokonce sto to výrazně nedoporučovat. Je to prostě z lenosti, ne každý je ochotný shánět svým svěřencům to, co potřebují a co by jim vyhovovalo a samozřejmě, nejsou třeba ani možnosti. Nicméně, pokud je chovatel co k čemu, alternativní zdroje si najde, zainvestuje do toho - přečte si něco o přirozeném výskytu zvířete...
Ovšem, mám dojem, že vy si tu jen hodláte vylévat srdéčko velkým písmem a diskuse nebude mít valný smysl.
Přeju vám hezký den.
PS: Jestli kuřecí maso chutná žebrovníkům bohužel nevím, nikdo zatím, mám dojem, nepublikoval seriózní výsledky ankety, zřejmě by byl problém ji mezi žebrovníky uspořádat. Vědce i chovatele spíš zajímá jestli má zvíře z dané stravy užitek.

Možná by se dalo logicky vymyslet, že když to pro ty želvy neni přirozená potrava, tak taky neni moc inteligentní je tim nějak často krmit. Patentky, nebo nitěnky maj v každym zverimexu, tak nevim, proč řešíte kuřecí a hovězí...určitě by na tom nějakou dobu přežil, ale nebylo by lepší dopřát mu to, co potřebuje a nešmelit to?