Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Danio rerio

Dobrý den,
mám dotaz týkající se těchto rybiček. V poslední době cca 3 měsíce, se tyto ryby odmítají třít. Ryby jsou chovány při 22°C, k vytření jsou přesunuty do chovného zařízení, kde je zajištěno postupné zvyšování teploty na 26°C. Obsah kyslíku cca 8,5mg/l, pH 7,6. Světelnost 12/12. Krmeny Tetramixem spolu s živou potravou, Daphnia magna a žížalicemi.
Dalším problémem je, že v jednom chovném zařízení mi začly rybky umírat. Projevuje se u nich začervenání ocasní ploutve, ale nikde jsem se nedozvěděla, co by to mohlo být.
Předem děkuji za jakoukoli radu, neboť mi momentálně stojí na tomhle má diplomová práce.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Rybky jsou přesunuty vždy v poměru 1 samice na 2 samce nebo 2 samice na 3 samce. Ze začátku se vytír… poslední
Formilka 29.04.2012 20:37
Formilka

Rybky jsou přesunuty vždy v poměru 1 samice na 2 samce nebo 2 samice na 3 samce. Ze začátku se vytíraly jako divé. Jsou to speciální vytírací nádrže, kde jikry propadávají na dno a rodiče se k nim nedostanou. Vždy tam je umístěnai nějaká rostliny k nabuzení tření. pH si koriguje přímo chovné zařízení samo, stejně jako ostatní parametry. Je to profesionální zařízení, které stálo ne zrovna malé peníze.
je to pro mě záhada, neboť ze začátku vše fungovala, jiker bylo požehnaně a teď ani jedna. Dokonce už přemýšlíme o odkupu oplozených jiker Danio rerio, tak kdy jste někdo o něčem věděl.
Zabývám se toxikologii, proto nemůžu ani změnit druh rybek. Ostatní ryby jsou poněkud trošku problematické (kapr, pstruh)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru