Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přiletěl mi dom Agarponis fischery :D rady? :)

Ahoj, právě mi dom přiletěl Agarponis fischery, vypadá jako mládě je i malinký, mám doma jednu Andulku, už jsou spolu v kleci a nic si nedělej, může je nechat takhle nemusím mít obavy? Jinak stravu mu můžu dávat stejnou jako andulce nebo jí něco jiného? :)

www.agapornis.ic.cz
http://papousci.chovzvirat.com/druhy/agapornis-fis eruv.html
Nevím, jak to bude se společným chovem, ale jestli je agouš mimino... horší je, že agapornisové jsou opravdové vrtulníky a hodně lítají, potřebují prostornou klec.
Naši se průběžně docela rvou, ale máme ve voliéře jednu značně dominantní samici (a samice agapornisů obecně jsou docela drsňáci) a ta si prostě dělá pořádek.
Co se týče žrádla, když mají dost pohybu, snesou i něco vydatnějšího, než andulčí směs, ale v zásadě je to stejné - my dáváme směs pro agapornise, naředěnou prosem, pravidelně senegalské klásky, jednou za týden tyčky, hodně zeleného - v létě trávu a pampelišky, v zimě mrkvovou nať, čínské zelí, všechny možné odřezky od zeleniny a strouhanou mrkev, na drátu přivázané jablko... fišeráci se nám docela s oblibou koupou, zato škrabošáky vidět ve vodě je spíš vzácnost, ale máme v místnosti stále relativně vysokou vlhkost vzduchu. Rosení se nebrání ani jeden, akorát dominantní samice (škraboška) zdrhá...
Hodně štěstí.
Mimochodem - dospělí a zdraví a spokojení agapornisové děsně řvou... :-D Jaké má zbarvení?

Může se to naučit a pokud není nic, co by ho ohrozilo na životě, proč ne. Akorát s vracením do klece to bývá trochu komplikované. Někteří papouši se vrátí na jídlo a hotovo, někteří dost tvrdohlavě odmítají se vracet a zase není moc dobrý je lapat - za prvé to moc nejde, za druhé jsou vystresovaný... ale jestli je hodně mladej, třeba by to zvládnul rychleji. Každopádně bacha na ně - zobáky mají pravděpodobně z kalené oceli a hrozně rádi štípou - cokoliv! Hrany nábytku, parapety, závěsy, dráty, kytky... a jedou jak dráha! Aby vám nesežral knihovnu, než si všimnete... :-D
Takže klasickej... no, asi jste se už dočetl, že by se měli chovat aspoň v párech, opravdu tak líp prospívají... ale třeba se dá dohromady s andulou... kdyby vám začal nějak hodně řvát a smutnět, doporučuju pořídit ještě jednoho...