Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořadí náplní ve filtru.

Přeji dobrý den.
Mám prosím vás dotaz v jakém pořadí mám dát filtrační náplně Atman 600 dva koše na náplň.Teď mám jako první (myšleno průtokem vody)siporax mini a jako druhý modrý molitan.Je v pořádku toto pořadí nebo ne.
Předem všem moc děkuji za radu.

Jak Siporax tak biomolitan slouží k osídlení bakteriemi, tedy biologické filtraci. Biomolitan slouží též k mechanickému zachytávání nečistot, Siporax zase proud vody roztříští a rozprostře na celou plochu biomolitanu. Máš to tedy poskládano dobře. Ale to by snad mělo být též napsáno v návodu :-)