Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Navrat k "akvaristike"

Ked som bol maly mal som 2x50l a 1x10l a celkom ma to bavilo.
Dnes som o nejakych 20 rokov dalej a rad by som si byt zutulnil takym asi 50l akvarkom. Uz som bol parkrat pozerat nejake hotove riesenia v specializovanych obchodoch, ale vzdy ma odradila cena.
Kedysi som si chodil akvaria kupovat na burzy, boli robene rucne, lepene, mozno nie tak krasne ako sucasne, nemali lemy a listy, ale boli funkcne. To uz v sucasnosti nefunguje a neda sa kupit lacnejsie akvarium ako tie all-in-one z obchodu?
Mohol by mi niekto skusenejsi spravit prebbezny rozpocet na 50l akvarium s rozmermy cca 50x30x30, respektive nieco v tomto style?
Co sa tyka rybiek nechcem nic extra, kludne mi tam staci jeden, dva Ancytrusy a zopar Gubiek a Neoniek (ine som tusim ani nikdy nemal).
Vybava klasicka, nejake rastlinky, strk a filter s odvzdusnovacom.
Do 100 eur sa asi nezmestim, ze;o)?

Tak si to akvarko slep sam, namalovat, zaject za sklenarem aby narezal sklo, cestou se stavit pro silikon a izolepu a hura. 100Ecek neni tak malo, ryby budou stat prd, z techniky cerpadlo, topitko a svetlo na par zarivek (nemohlo by to akva mit na dylku 65, aby se tam vesli normalni svitidla?), dohromady 30-40E.
A nebo to udelej jak ja http://akva.poradna.net/q/view/36-pochlubte-se-zah radni-jezirka-bazenky?page=r769#r769 - to bylo zhruba v tyhle cenovy hladine a pritom to ma 150l.

50 litrů je k ničemu. No, vlastně, je to jen k nasrání.
Akvárka se dají koupit i lepená, klasicky, bez lišt atd. Na každé burze jsou i sklenáři atd, kteří to dělají na zakázku.Je to levnější než set. Jenže pak máš světla, filtry a další serepetičky, takže kolikrát je možná lepší koupit ten set, pokud se tomu nechceš věnovat a má to být jen jedno akva.
Určitě bych si akva nelepil sám. Proteče to a jednou po probuzení nebo příchodu z práce budeš smutně koukat na 50 litrů vody na podlaze. Profi sklenáři dávají záruku, jsou na to pojištění.