Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Co teď se zbytkem nemocných rybiček? Léčit, či koupit nové?

Dobrý den, mám doma rybičky, ale jsou nemocné. Mají asi nějaké parazity nabo nemoc (protože sebou třesou a otírají se o písek- ale nevypadají, že by měli umřít, jsou docela čilé) - ale není to vidět na jejich těle (žádné bílé tečky). Postupně ty nakažené lovím, ale ty nakažené zase nakazily ty ostatní- takže ty nakažené vylovím, ale druhý den se příznaky ukážou na ostatních. Takže mi to postupně mizí a já nevím co s tím mám dělat. Zatím jsem ještě žádný přípravek na léčbu nekoupila, ale bojím se, že to bude zbytečné... Zbývá už jich polovina- (a každá je jinak barevná) ale je znát, že se v lásce moc nemají. Je mi jich líto. Mám se jich zbavit a koupit si nové? Nebo si tenhle zbytek polonemocných rybek nechat, čekat co se vyvine a pak je léčit? A co si myslíte o přípravku Tetra Medica Lifeguard? Máte s tím zkušenosti?

Pokračujte, kde jste začala: http://akva.poradna.net/q/view/3423-rybicky-divne- kmitaji-telem-nemoc (Kurt)

A není to nečím jiným než nemocí? Ono stačí nenechat pořádně zaběhnout akvárko nebo nakoupit najednou větší množství ryb, zanedbat údržbu, a začnou problémy. To by pak koupení nové osádky nepomohlo. Napište víc o vašem akvárku - jak velké, kdy založeno, filtrace, počet ryb...

Zbývá už jich polovina- (a každá je jinak barevná) ale je znát, že se v lásce moc nemají. Je mi jich líto.

Když čtu ten Váš příspěvek, je mi těch ryb taky líto :x: Fakt dokonalý popis životních podmínek a druhové rozmanitosti, tady může poradit jen jasnovidec, nebo David Copperfield. Tazatelce bych doporučil pořídit si toto. Je to prakticky bezúdržbové a rybičky v tom vydrží neomezeně dlouho - bez nutnosti kupovat každý týden nové...