Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Beťák

Čau kolegové,
potřeboval bych poradit.Ve společném aq.mám i beťáka,kterému se objevily na levé ploutvičce jeden a na pravé tři bílé( nevím jak to přesně nazvat)jakoby maková zrnka ,ale o něco menší.Nevíte někdo,co by to mohlo být a popř.co s tím?Jinak v aq.25st.a krmení dostává sušené Tetra Betta a mražené Kombo6.Vypozoroval jsem i to,že poslední dobou dost často odpočívá zaparkovanej v plovoučkách.Děkuji za rady.

Ten penicilin to ničí do druhýho dne a je to nejúčinnější, co na krupičku znám, sůl a vysoká teplota taky do několika dnů, ale záleží na tom, jak moc jsou ryby napadený, je dobrý tu teplotu pak nechat ještě třeba den, potom, co to zmizí, aby se to nechtělo vrátit. Tetry jsou sice chladnomilný (i těch 25°C je na ně poměrně dost, je to s bettama poněkud nešťastná kombinace, protože by obě strany raději něco trochu jinýho), ale měly by to zvládnout klidně tejden, většina ryb to zvládá do 33°C. Soli bych se nebála.

Je pravda,že ty tetry a beťák je miš maš.Ten peňák je asi na předpis ne?Koukám na toho krasavce a nejsem si tou krupicí jistej.Samozdřejmě nechci dělet chytrýho to by mě ani nenapadlo mám aq.teprve necelej rok.Na levý ploutvičce je jen jedna tečka a ta mi přijde na krupku větší asi jako špendlíková hlavička,ale na ty pravý má tři a ty jsou menší.Ta levá mi připadá jako nějakej vřídek.Tak nevím.Zkusim tu sůl tim nic nezkazím.Zatím děkuju.

Tak sem hod fotku, třeba na tom někdo něco vykoumá:-p Každopádně ať je to co chce, tak žádný breberce, ani plísni se nebude líbit ta vysoká teplota a sůl. Kdyby to byla plíseň, tak na tu je dobrá i nějaká malachytka atd...penicilin na předpis asi bude, to mi moc nedošlo, je to antibiotikum:-/ nám se to válí v lékárničce a je to na krupičku fakt dobrý. Jinak taky může pomoct silně vzduchovat...

Pokusím se to vyfotit.Nevím jestli to má spojitost,ale přijde mi ,že se nějakej problém vyskytne po přikrmování mraženým.Teť používám kombo6.Občas tam fouknu preventin,ale nevím jestli to k něčemu je.Nejlepší bude zkusit tu sůl a tu teplotu.Jen pořád váhám co na tu teplotu tetry.Budu muset pořídit ješte aq.pro tyhle situace.Kolik se dává soli,jak často a voda se mění jako normálně?A tu teplotu na 30 st.?

Skunk: "Beťáka nemám kam dát a v aq.jsou i tetry a nevím co by říkaly na tu teplotu?"

Réza: "Tetry jsou sice chladnomilný (i těch 25°C je na ně poměrně dost"

Bavíte se, jakoby by existoval jen jeden jediný druh tetry na světě. Není tetra jako tetra - existuje jich totiž víc jak 1000 druhů a vzhledem k poměrně širokému areálu rozšíření mají i dost rozdílné nároky. A to jak na kvalitu vody, na biotop, tak i na teplotu. Jsou druhy, co vyžadují až 28°C, některým naopak vyhovuje teplota kolem 20°C a vyšší je postupně zabíjí. Rézo, ty ses někde dočetla, jaký tetry skunk chová? Já to teda z jeho dotazu nevyčetl, a proto bych si ani netroufl bez nějakého upřesnění radit. Jak můžeš zevšeobecnit, že všechny tetry jsou chladnomilný? To je fakt rada nad zlato... :x:

Musím se tě Rézo zastat.Trefila jsi to skoro dokonale:)).Jsou to tetry neonové a žhavé.To jen tak na začátek:-D.Bohužel se mi to nedaří vyfotit.Jinak žádná změna.Nezbývá asi nic jinýho než vyzkoušet tu sůl a teplotu,protože kdo ví co je to za breberu.Jinak děkuju všem.