Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kytky pro betu?

mám prozbu jsem naprostý laik chtěla bych si pořídit betu samičky přečetla sem pár reakcí tak betárium sem zavrhla měla by klaustro i kdyby byla jen jedna mám akvárko všd 50 35 20 a topení ale nemůžu se dočíst jaké kytky a v našem zveráku plítvají radou typu kupte si setík s umělou:-( díky

rastliny môžu byť ľubovolné, výber treba skôr robiť podľa parametrov akvária. ak správne rozumiem, je to pol metra vysoké akvárium so základňou 35x 20 cm ? to je pre bettu nie príliš vhodné, ale ak tam bude sama, až tak to vadiť nemusí. ideálne by bolo nižšie akvárko s väčšou plochou hladiny

dôležité je, aby bolo akvárium zakryté (len štrbina na vetranie), kvôli udržaniu rovnakej teploty vody a vzduchu nad hladinou. betta chodí "logať" vzduch a keby bol moc chladný, mala by zdravotné problémy

ideálne je dať popri rastlinách koreniacich v dne (Ludvigia, Myriophyllum, Limnophilla, Valisneria,...) aj niečo k hladine, napr. stonku Ceratophyllum alebo 1-2 ks Pistia, Limnobium, Salvinia,...

a které rybky do takového akva ? když tak koupíme betě jiné jen že všude inzerujou ty malý plast krychle.na zkoušku sme tam daly obyč kytku a nepřežila po cca týdnu teplotu máme i filtr nejdřív zkouším co kytky fakt si nechci zabít potenciálního člena rodiny ikdyž neštěká:-)

Do toho konkrétneho akvária by som už iné rybky k bette nedával. Suchozemské rastliny radšej do akvária neponáraj, môžu byť z toho problémy (odhnívanie a znečisťovanie vody,...). Snáď je u vás niekde poblíž akvaristická predajňa, určite sa tam bude dať zohnať niečo z rastlín, čo som hore uviedol); takisto sa tam bude dať zohnať "normálne" akvárium, pre bettu aspoň 20-30 litrové, pre spoločenstvo 5-10 rybiek ideálne aspoň 50- litrové.