Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samec betty

Dobrý den,
mám sance betty ve společné nádrži asi 25l. Teplota vody je 25 stupnu, filtrace a osvětlení je. Mám u něj paví očka. V poslidních dnech málo plave a má ploutvičky "slepené k sobě". Nejsou na měn známky krupičky ani jiné fleky. Normálně žere. Na zrcátko reaguje,ale ploutvičky neroztáhne jako předtím. Očkám nic není. Poradte mi prosim co s nim mám dělat. Nebo co jsem udělala špatně.
Děkuji za odpovědi.

No tyhle slepený ploutve můžou způsobit nálevníci a těm se právě daří v málo čištěný vodě, kde se překrmuje a je tam hodně bordelu. Zkuste hodně odkalit dno a vyměnit klidně polovinu vody, ono se doporučuje vyměňovat třetinu, ale já vždycky odsaju většinu vody a za tejden musim zas (20l akvárka). Zkuste si koupit Sera Nitrivec, to jsou takový bakterie, který tenhle biologickej odpad pomáhaj likvidovat. Betty chtěj čistou vodu, plus paví očka toho odpadu vyprodukujou až běda:-D