Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bělavý zákal očí u akary modré

Dobrý den,
chovám akary modré a u jedné se objevil bělavý zákal očí, druhé zesvětlala kůže a je taková apatická, drží se hodně při dně. Nemáte někdo tip, co by to mohlo být? Možná bičíkovec Ichtyobodo necatrix? Nevím....
Čím to léčit?

Děkuji za odpovědi

No u toho bičíkovce by byla otázka, jak by se tam dostal, protože to si člověk většinou přitáhne z rybníka, když chodí na blechy...jen tak se tam "neocitne", takže bych možná typla nějakou plíseň, ale ať už je to cokoliv, bude to mít nějakou příčinu, takže by to chtělo popsat podmínky v akvárku, velikost, teplota, počet ryb atd...

To je taková typická rybí reakce na to, že je něco špatně - zblednout a přestat se hýbat. Stejně jako ichtyo to může být "normální" bakteriální rozpad. Nebo plíseň - ten zákal je vyloženě zákal nebo povlak?
Jinak, jako všechny cichlidy, samozřejmě špiní vodu - v jak velkém akváriu jsou, jaká je filtrace, jak často odkalujete dno a měníte vodu, jaká je teplota vody?