Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drápatky se vytřely, co dál?

Ahoj, včera jsem měnil drápatkám (2 samice, 1 samec) podstatnou část vody (nová voda byla chladnější), samec potom celou noc skřehotal. Dneska ráno jsem v akváriu našel spoustu vajíček, na rostlinách, kamenech a i na kořeni. Mám vajíčkům a potom pulcům vzduchovat? U drápatek jsem vzduchování nebo filtr neměl. Za jak dlouho se vylíhnou a čím je ktrmit v prvních dnech života a čím až budou větší? Jsou to albíni. S rozmnožováním drápatek nemám zkušenosti a nechci o ně přijít. Poraďte prosím.

Ahoj. Vzduchovat ani filtrovat nemusíš. Hlavně oddělit dospělé drápatky od vajíček :-) Až se vykulí larvičky, tak budou různě přichycené, teprve až se začnou vznášet ve vodě, začni krmit. Já krmila zelenýma tabletama pro ryby žijící u dna, několikrát denně promnout mezi prsty, udělá to mlhu, kterou právě pulci filtrují. Tím jsem krmila až do přeměny v žabky, pak se dávají krájené patentky. A každý večer jsem odsála dno a dolila odstátou vodu. Tady mám fotky jak rostou 824