Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Larvy komaru z domaciho sudu na vodu

Zdravim mistni akvaristy.
Pred nejakou dobou jsem zkousel jenom pro srandu a oziveni jidelnicku nakrmit ryby v akva larvami ktere se mi objevili v sudu s vodou na zahrade (komari).
Premyl jsem je v ciste vode a skrmil, nasledovala krupice a uhyn nekolika ryb.
Rad bych se tomuto priste vyhnul, znate nejakou osvedcenou metodu jak to krmivo prizpusobit pro krmeni???

Dekuji za rady

DKK

Zcedit přes nějaké sítko, proprat čistou tekoucí vodou, nechat okapat, a zamrazit. Dělám to běžně už celá léta a má to řadu výhod. Nehrozí zavlečení nemoci, lze udělat zásobu na několik měsíců a taky nehrozí, že se ze "zapomenutých" nesežraných larev vylíhnou doma komáři. Zmrzlá kostka se jednoduše hodí do akvária, a jak roztává, ryby z ní komáří larvy uždibují.