Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávkování hnojiva

Dobrý den,

jak řešíte dávkování hnojiva. Aktuálně mám v plánu začít dávkovat hnojivo PMDD. Konkrétně se ptám, jestli to náhodou nemáte vyřešeno automaticky.
Např. zde je dobře vypadající, bohužel najít vhodnou tiskárnu...
davkovac.php

Budu rád za případné náměty na automatizaci dávkování hnojiva...

V žádném z akvárií nepoužívám jakékoliv hnojivo, zaprvé si myslím, že je to zbytečnost, protože tam mám poměrně nenáročné rostliny a zadruhé jsem proti používání chemie v akvárku (pokud neřešim nějakou nemoc). Kytky rostou, jak mají a žádné hnojení jim nechybí, o to se postarají ryby. Naopak si myslím, že by se pak mohlo mnohem líp dařit řasám. Spoustu lidí řeší hnojení kytek, či dávkování CO2, ale myslím si, že pokud akvárko "funguje", jak má, nejsou tyhle věci potřeba. Jednou jsem to zkoušela ve velkym společenskym akvárku a výsledek byl, že mi zarostlo ruduchou...takže jsem následně řešila něco, co by zničilo řasy a zkrátka jsem si ten biotop úplně rozhodila a zničila. Takže za mě hnojivo ne, ale určitě bude mít někdo jiný názor. Jaké tam máte rostliny?

Hnojení pomocí PMDD se právě snaží o omezení růstu řas.Povzbudíte růst do té míry, že převládnou nad řasami.
Ale všeobecně, když se to přežene z jakýmkoliv hnojivem je pak zle...Také jsem kdysi nepoužíval Co2 a ani nehnojil, tedy jen občas. Ale snažím se o rostlinné akvarium.