Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co si myslíte?

Čus rybičkáři,
je to tu poslední dobou nějaký bez života:-D co je s Váma lidi?
Chtěl jsem slyšet jen Váš názor na používání prostředků na úpravu vody.
Sám používám Dajana Start +(nevím jestli to není zbytečné,když je voda odstátá)
s kombinací Dajana Amazon(myslím,že dobrý pro tetry).Co si myslíte o používaní
"vodiček"?

Skunk se nudí?
Víš jak mě těší, že blbci nemučí ryby (zkouším nemyslet na to, že sem nepíšou, ona ostatní akvafóra jsou dementních dotazů stále plná...)?
Co se týče chemie, tak akorát 2x do měsíce při odkalování jebnu do vody příslušnou dávku Tetra Aquasafe, protože nechat odstát dost vody pro naše akvária je kdesi v říši snů (aneb dohromady odkalíme cca 100l vody a to jaksi hnedtak nedoplníš... si říkám, kolik je plná běžná vana? Tak 150 - 170 l? Tak leda den předem napustit plnou vanu? Hm... :-D No, taky by šlo dělat to postupně, ale i tak to je cca 30l vody na akva a to jsou tři kyblíky... vzhledem ke kočkám, pohybujícím se svobodně po bytě... ne, příliš komplikované! :-D
Z ostatních vodiček mám akorát FMC a nějaký něco, co se jmenuje Multimedical, ale to spíš tak jako leží ve skříňce a práší se na to. Budu muset zkontrolovat expiraci. Jinak sůl, ta neuškodí a to je asi tak všechno... jo.
Spokojenost?

Já nevim:-D Pár rybiček tu mám:-D...a nikdy jsem na tu chemii moc nebyla. Na úpravu vody leda nitrivec, ale jinak jim do toho moc nezasahuju, pokud se do nich nedá nějaká nemoc...a to jsem pak nemilosrdná:-D To se ale nestává často. Ale jinak si myslim, že pokud akvárko funguje, jak má (když tam neni moc ryb, málo kytek, špinavá, studená voda atd.), tak to neni potřeba;-) To samý si myslim o hnojivech, přípravkách proti řasám, šnekům atd...neni na tom nic složitýho:-D

Dobrá, zanechám marných lichotek... však mé srdce vedví zlomeno jest! :-D
Jo, když vidím ty baterie lahviček a krabiček, tak mi jde hlava kolem a řikám si - A japa medle se dělala akvaristika, dyž nebyly lahvičky a piskličky s kouzelnými vodičkami, které se dávají, když akvárko o objemu 60l nestačí 15 rajovcům a rybičky chcípají, protože jsme blbý a neumíme poradit nic, než že to je moc ryb a nevhodné krmení? ]:)
Loni jsme s dámou a děckem byli na nějakém zámku a tam byl takový velký nočník z kameniny, pěkně glazovaný - průvodkyně nás vyzvala k laškovné hře "Kdo uhodne k čemu tohle sloužilo?" Nakonec se ukázalo, že jde o nádobu pro chov okrasných rybek z dob tak empíru... hustý! Nedělám si iluze jak dlouho tam ti zřejmě zlatí karásci vydrželi... na druhou stranu, dostávali asi vodu přírodní a ne chlorovanou... docela by mě to zajímalo! Nějaká historie akvaristiky až do dob dááááávno minulých. Neexistuje nějaká kněha? ::)

Desatero základních pravidel akvaristiky

Pokorný, (1911): Z prakse, Akvaristický obzor, 1/1911, str. 9

1.Akvaria vol jednoduchá, prostorná, nahoře i dole stejně široká.
2.Akvarium má představovati výsek přírody, proto vyluč zbytečné tretky (mušle, korale, skály).
3.Akvarium bez vodního rostlinstva jest nemyslitelno.
4.Akvarium musí stát těsně u okna, nutno je však chránit před prudkými slunečními paprsky.
5.Živočichy (ryby) neberme delší 1 dcm. Na jednu rybku nechť připadnou nejméně 2 litry vody nebo 1 dcm2 hladiny.
6.Krmiti nutno opatrně. Raději často dáti malé množství než najednou mnoho.
7.V akvariu nesmí nic hniti nebo plesnivěti.
8.Voda se obyčejně nevyměňuje; kde to je nutno, dbej, aby voda čerstvá měla teplotu vody staré.
9.Dopřej klidu akvariu, častým zasahováním do akvária více škodíš než prospěješ.
10.Hledej rady v dobré knize a u zkušeného, a tak budeš míti z akvaria radost i poučení.

Je pravda, že možnosti jsou dneska úplně někde jinde. Ale pamatuju na svou rámovou "dvěstěpadesátku", na tehdejší dobu vana jako hrom. Úhelník 60x60 mm, sklo z nějaké staré výlohy (7mm), na tmelení padnul téměř kýbl kytu. Bylo to monstrum, pro jednoho člověka prakticky nemanipulovatelné. A co nadělalo radosti! :-D