Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení

Zdravím
mám v plánu si pořizovat nějaké ty nové rybky.Ale stále se nemohu rozhodnout který druh.Budu moc ráda když mi nějaký doporučíte.Nejlepší by byl nějaký který není moc náročný a nevyžaduje výhradně živou potravu,a není příliš drahý.Děkuji:-):-):-)

no práve, že v petšopoch ja veľmi často vídavam chcipáky, nízkotelé vychrdlé a nahrbené :-( niekedy zamiešané medzi normálne vyvinutými rybami, inokedy výlučne várka "monštier"

treba si vopred pozrieť na serióznych stránkach fotky "ako to má vyzerať", aby sa človek vyvaroval nákupu degenerátov

Tak nějak, zverimexy jsou plný špatnejch ryb, až z nich vždycky vylezu rudá vzteky. Prodavačkám většinou nemá cenu něco říkat, protože buď netuší, která bije, nebo pronesou duchaplnost typu: "Nojóónó...":-D Znám jen málo obchodů, kde se může člověk spolehnout, že mu to za tejden nechcípne, i se zbytkem ryb. Ale taky člověk musí trochu koukat na to, co si kupuje (a taky se nebát říct, že tuhle, kterou mu pani hodila do pytlíku nechce, protože je například křivá, protože to s oblibou dělaj, jak jsem zjistila). No a nebo zajet k akvaristovi...

Hlavně Petka... někdy před třema, čtyřma rokama jsme sháněli závojnatku a na Hostivaři měli jedno akva totálně krupičkovatý a nikde cedule karanténa, ani to nevypadalo, že by je léčili...
My bereme ryby v úplně prťavým zverimexu, kde má paní asi 6, možná 8 dobře udržovaných akvárií a její ryby mají tendenci vydržet při životě docela dlouho. Nevím, jaké je průměrné dožití barbusek, tetry černé, dania a tetry červenohlavé, ale máme teď v akváriu pár kousků, které přetáhly pátý rok... sakra, my už jsme tam aspoň ... o prázdninách to budou dva roky? Ou, jestli skončili... to by mě zklamalo! Asi tam cvičně zajdu, užilo by se pár samiček gupek... ehm ehm...