Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena Ancistrusů ze spojení L181 a Sp. Gold/Red?

Dobrý den,
zjistila jsem, že se mi v akva vytřeli Ancistrusi, konkrétně:
matka - Ancistrus L181, otec je buď Ancistrus Sp. Gold nebo Red. Má cenu je prodávat? Je ryby z takového spojení zájem? Máte předstvu, jaká by mohla být cena? Foto rodičů je v přílohách, drobotina je tmavé barvy (není tak tmavá jako matka) s tím, že bílé znaky po matce jsou do žluta až oranžova. Za odpovědi předem děkuji. Katka.

Dobrý večer, omlouvám se za pozdní reakci, dlouho jsem tady nebyla. Antíky se pokusím odlovit. Problém je v tom, že jsou ve společné nádrži:-( Mám min. dvě generace, přičemž otcem na 98% je červený Red Ancistrus. Pokud tedy na rybky nespěcháte, napsala bych Vám, jakmile je odlovím. A také se pokusím sem vložit nějaké foto :-)

Dobrý večer, vkládám slíbené fotky, nejsou ale moc kvalitní. Potomstvo má výrazné zesvětlení konců ploutví - po matce. I když i toto zbarvení někteří mladí "Antíci" mívají. Ještě mě napadla jedna možnost. V akváriu mám ještě samici Ancistrus sp. GOLD, možná je ona matkou. Spíš bych ale řekla, že ne. Protože otec hlídal jikry v místě, které si ochraňuje černá L181. Pokud by se zkřížili Ancistrus sp. SUPER RED a GOLG, musela by být alespoň část potomstva světlá (recesivní albinismus by se jistě projevil alespoň v menšině). Všechna omladina je však tmavá. Když se mi kdysi vytřel pár "zlatých", bylo všechno potomstvo zlaté (tedy bez přimíchání dominantní tmavé z parentálních generací). Díky tomu se domnívám, že matkou je skutečně L181.