Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mečovky ztrácí barvu a nepohybují se jak dřív

Dobrý den
Dvě ze tří mečovek ztrácí barvu a nepohybují se jak dřív. Většinou leží u dna,jedna chvilku jako by lapala po dechu u hladiny.Mají na sobě slabý bílý povlak.Pustil jsem jim vzduchovací kámen,ráno pujdu koupit nějaké léčivo.Poradte prosím jaké.Mám jenom Esha Exit na krupičku.Včetl jsem,abych koupil Dajana FMC.

Tak tý u dna už nepomůže nic a bylo by vhodný jí vylovit. Pokud je to tubera, jako že mi to tak připadá, tak nic nepomůže ani těm ostatním. Tyhle povlaky, deformace páteře a dušnost ale můžou způsobit i jiný věci, třeba nálevníci, bičíkovci atd. Přinesli jste si za poslední týden, dva nějaký nový ryby? Takhle totiž vypadá tubera zavlečená s rybama ze zverimexu. Kolik tam máte stupňů?

Děkuji.
Nedonesl jsem tam ze zverimexu nic.Akorát rostlinky a dva šneky od známé před deseti dnama,která má akvárko v pořádku,ted jsem jí volal,jestli se jí něco něděje,když to čtu.Mě napadla ptákovina.Začal jsem jim dávat listy salátu,špenátu.Nemohly tím,že to bylo nějak hnojený něco lapnout?Stupnu 26.

Já si nemůžu pomoct, že je to ta tubera:-/ Hnojenim to asi nebude, do akvárek se taky dává hnojivo pro rostliny. Teplota je zdá se v pořádku, voda mi přijde taky čistá...krmení asi taky v pohodě, když jim dáváte i salát atd...
Kromě tubery mě napadaj vnitří paraziti, třeba Pleistophora...to se léčit taky nedá, stejně jako tubera...
Takže můj názor je, že by se ty dvě nemocný ryby, nebo kolik jich tam je měly zlikvidovat, aby Vám nevychcípaly všechny, vyčistit akvárko, pro jistotu přisolit vodu, silně vzduchovat, krmit nejen sušenym, ale třeba i mraženýma patentkama atd...ale nepřekrmovat, aby se nekazila voda. Jde hlavně o to udržet imunitu ryb, aby pak líp odolávali všelijakejm nemocem...třeba ještě někdo poradí líp:-/

Ach jo,tak pacienti již nejsou...Vyměnil jsem třetinu vody,odkalil,vyčistil filtr,osolil,vzduchuju.Taky se mi zas rozlezla po rostlinkách zřejmě řasa,opět zhnědly.Dvě třetiny jsem jich vycházel.Řešeno zde- http://akva.poradna.net/q/view/3652-rostliny-cerna ji-hnednou
Vše bylo krásný,za týden vyrostly jak svina,za 10 dní zas povlak a k tomu ty ryby.Už fakt nevím co dělám špatně.Napadá mě,jestli nemám koupit jinej filtr než ten přepadovej.Přijde mi,že tam mám dost velkej proud.Zkoušel jsem ho vypnout a jak jsem ho pustil,tak mi připadlo,že se zvedl takový malý částečky ze dna a jak lícou po tom akvárku,že se zachytávají na rostlinách a ten bordel je napadne.:-/ .Ano,odkaluji.Dřív měla ta moja tenhle filtr v 80l akvárku a problémy nebyly.

též se myto ted děje přinesla jsem syto šnekama navíc sté jeddné ryby vychází přes páteř bílé a olupují se jí šupiny dala jsem je zvlášt jedna my dnes uhynula stratila barvu další plave při dnu špatně dýchá

Mně osobně přijde, že mečovky jsou docela hodně citlivý na vodu. Občas se nám stalo, že to vzalo (v práci) hopem celý akvárium hned po dodání... a když zbylých pět šlo k nám domů, ejhle, přežily a žijí dodnes - cca 2 roky... takže klidně mohly být chycený už z prodeje. Není nad akvaristické burzy!