Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace zářivek

Potřeboval bych vědět, jak je to se součástkama při montáži druhé zářivky do krytu akvária.
Uvnitř už je jedna tlumivka a startér a místa na ty samé díly pro novou zářivku je tam vcelku dost.
http://rybicky.net/clanky/396-instalace-druhe-zari vky-do-setu-pacific-54l Mám skoro stejný model.
Ale četl jsem o tom, že někteří to vyměnují za předřadníky. Jaké to má výhody a nevýhody (krom ceny).

Elektronický předřadník je kompaktní elektronické zařízení, které zářivku nejen rozsvítí, ale po rozsvícení jí dál napájí střídavým proudem o stabilních 50 kHz. Předřadník proto nahrazuje všechny komponenty -tlumivku, startér, i kompenzační kondenzátor.

Pokud tlumivka pořád funguje, asi bych jí tam nechal. Vyměnil bych jí snad až v případě, že se uvolní a bude bručet, nebo se přehřívat.