Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatky

Ahoj, prosím o radu. Mám akvárko se závojnatkama již mnoho let a nikdy se mi ty potvůrky nerozmnožily,
až dnes při částečné výměně vody jsem koukala a na zemi se válí takový chumáč bilých kuliček, bublinek. Nic v nich není. Jak dále mostupovat, jsou to budoucí mimi? bojím se že by mi to sežrali ostatní. V akvárku mám celkem 3 velké a 4 malinké závojnatky a hlavě 3 krunýřovce. Může se z toho něco vylíhnout? mám to odlovit jinám? Díky moc za radu

Jak je to akvárium velké? S pěti závojnatkama by to chtělo aspoň 300l... o krunýřovcích nemluvě...
Šneky tam nemáte? Ti ale kladou spíš na skla...
Jinak závojnatky, jako běžně dlouhověké ryby, pohlavně dospívají až tak ve třech letech, takže se dřív ani nerozmnoží. Jikry by se měly vykulit do čtyř dnů, jestli nevíte jak dlouho tam jsou a jestli jsou úplně průhledné, ví Bůh jak to je. Asi nemá smysl to hrotit. Kam byste ty jikry chtěla přendavat?

Akrvárko je 400litrů a ty velkké závojnatky jsou 5 let staré Všimla jsem si toho až včera jak jsem psala. V akvárku je jen jeden šnek /takovej ten obyč. velký žlutý/ No kam kam do jiného akvárka jsem je odlovila, dala jsem tam kytky, bublátko a je to, ale jsou naprosto průhledné a nic v tom asi není, je jich cca 30kuliček noo tak z toho nic nebude asi Škoda :-(

Ono by to už asi bylo vidět, přinejmenším kukadla. Ale závojnatky se zas tak snadno nemnoží, takže to není nic neobvyklého.
Jinak jikry jdou většinou do stovek, takže tohle je buď nějaký nedojedený zbytek nebo omyl...
Sorry za tu zvídavost ohledně akvária, ale tady se běžně člověk dozvídá, že "máme 60l a v něm 5 závojnatek"... tak mě vždycky předem jímá hrůza. Jak vypadají vajíčka ampulárií vlastně ani nevím, protože mi je vždycky sežraly závojnatky... :-)
Jak říkám, vykulit by se měly tak do 4 dnů, když se nic nestane, tak to vážně byl planý poplach. Leda by je nakladl šnek, ale u ampulí musí být pár, takže by to stejně nebylo oplodněné.

v pohodě, začínala jsem na 100litrovém se 3 závojnatkama a už jsem se dostala na 400litrové, jen mi štvou jak mi furt ty potvůrky ničí rostliny :-) no škoda, už jsem měla radost, že by se jim podařilo konečně mít mladý, ale nic z toho nebude.Je to prázdné, bublinky, škoda. Jo jo šnek je tam sám chudák, toho jsem dostala. Jako krunířovce se mi podařilo před rokem zachránit 5 mladých, jinak všechny mi asi taky sežrali. No snad to výjde příště. Dík