Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budou spolu rybky vycházet ?

Ahoj, moc zkušeností s rybičkami nemám a nevím zda spolu budou vycházet. Hodlá si koupit takové ty obyčejné oranžové rybičky (snad nejlevnější v akvaristice) a za měsíc dostanu kančíky příčnopruhý, je známo že jsou docela agresivní, budou spolu vycházet ? Děkuji

mám asi 20 těchto kančíků spolu s jednou perlovkou šesti Akarama potočníma šesti kančíkama červenookýma dvěma keříčkovcema a ještě třema cichlidama z Malawi
v nádrži 500L a uplně v pohodě ( zatim )
jinak můj dobrý známí to řeší naprosto zajímavě
má 2x 500L nádrže v jednom jen samice a v druhém jen samce a říká že je klid :)

a jak máš velké to akvárium vlastně ?
já chovám některé cichlidy jen v párech a mám tu krásné akvárko 40x30x35cm
na dně mám korálovej písek a uprostřed jeden nádhernej kámen kterej sem koupil jako mrtvej v mořské akvaristice
v tomto akváriu mám párek kančíků příčnopruhých kteří mě už po několikáté vodili malé

akvárium je nezakryté a nad ním je světlo zavěšené
filtrace je za akváriem a má obsah 20L
ve filtraci pěstuji Hemiantus a jávský měch
v akváriu nemám rostlinku žádnou nemá to smysl
po každé to dopadlo tak že za pár dnů kytka plavala na hladině

na opak pokud by jsi chtěl něaké to rostliné akvárium
mohu doporučit endlerky nebo pro měkčí vodu neonky
rostlinky vybrat podle náročnosti na vodu a můžeš začít s krásným akváriem

kombinuj takové rybky které si nebudou škodit
například neonka a mřenka thaiská
nebo paví oka a mečovky

a td

Josef