Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mřenka skvrnoocasá

Zdravím vás, mám takový "hloupý" dotaz. je to asi 5 měsíců, co jsem si do cca 100l akvárka pořídila mřenku skvrnoocasou. v akváriu mám velký kořen a asi po týdnu se mi kořen uvolnil a vyplul na povrch, takže jsem musela celé akvárium předělat. uplynul asi měsíc a mřenka se vůbec neobjevovala a ani nevylezla, když jsem krmila (a šneci, kvůli kterým jsem ji kupovala se dál množili). takže jsem usoudila, že rybka umřela. asi před měsícem a něco jsem musela akvárium celé předělat a kořen jsem znovu vyvářela. mezitím pořídila dvě malé mřenky pákistánské, abych se zbavila těch šneků (protože jich tam bylo fakt mrak). mno a dneska krmím a najednou se mřenka, kterou jsem měla skoro půl roku za mrtvou znovu objevila. a můj dotaz zní, jestli je možné, že by přežila v tom kořenu i přesto, že jsem ho vyvářela. je fakt, že nebyl celý ponořený, ale vesměs byl dvě hodiny buď ve vroucí vodě nebo na vzduchu... myslela jsem, že už mám vidiny, když jsem jí dneska spatřila. napadlo mě ještě jestli není možné, že by se ty dvě pákistánský nějak spářili, ale to by stejně byla zase pákistánská, ne? :)

Právěže jinam se schovat nemohla. také mě napadlo, jestli se nezavrtala do štěrku, ale ten jsem při předělávání akvária prohrabávala a některý vyndavala a také převářela. opravdu to nechápu. hlavně mi přijde, že je hrozně agresivní. mám tam jeden velký kořen přes více jak půl akvária a ona ho zabrala celý pro sebe :( nepustí tam nikoho ani se přiblížit (když jsem je dneska asi tři hodiny pozorovala po krmení). jinak ony se rády schovávají do rostlin, ale ty tam mám umělé. hlavně naposledy když jsem to akva čistila, tak musely všechny ryby ven a jí jsem nevyndavala, takže musela být v tom kořenu...