Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak v létě ochlazujete akvárko

Ahoj, mám dotaz, mám akvárko v pokoji, néé u okna, nesvítí na něj sluníčko, ale bydlíme v paneláku a rybičky mají v akvárku denně 30, snažím se vyměnovat denně vodu a ochladit jim to, ale u 400 litrového akvárka to tak lehce nejde. Zářivky tam mám dvě ty nejmenší, jako jsou vařicí to je pravda, ale jako nechat je po tmě, se mi zdá blbé. Poraďte ;-)

Aj u mňa v akváriu je okolo 30°C a nijak to neriešim. Mám tam sumce thorakáty, ancistrusa, guramu - druhy, čo s takouto teplotou ani s nižším obsahom kyslíka vo vode nemajú problém.

Napíš, aké ryby máš v akváriu. Dopredu by som poradil akurát zapojiť (zvýšiť) vzduchovanie, ale možno ani to nie je nutné, pokiaľ ryby nelapajú pri hladine...

Jo, se závojema máme v létě taky problém. Vlastní zdroj světla nemají, dosvěcují jim zářivky nad kytkama, ale i tak v létě mají docela teplou vodu. Vzduchujeme celý den a průběžně dolejváme chladnější vodu. Když bylo hodně zle, byla ta voda docela i ledová. A semtam i s pár kostkami ledu, sice s největším sebezapřením, protože je mi jasné, že kdyby to spolkly, mám na průšvih zaděláno, ale teploty je 30°C jim na dobré náladě moc nepřidaly...
Možná zkusit pet lahev s vodou, zmrazit a položit nebo zavěsit do akvária, nejlíp do cesty proudu z filtru, ale zase aby to nedělalo nějaký příliš ledový proud. My naštěstí u závojů neměli nikdy nad 25°C, ale i to už mi přišlo dost, podle toho, jak se tvářily...

závojnatky snesou i hodně teplou vodu, jsou co se týče teploty vody odolnější, než řada tropických ryb...pokud jim hodně vzduchujte a filtrujte vodu, tak to bude OK. V tropech mají karásky často v zahradních jezírcích, kde má ta voda přez 30°C a nevzduchujou jim tam vůbec...