Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opadávání listů rostlin

V akváriu mám Hygrophillu Difformis. Při sovětlení 1x15 W sice pomalu rostla, ale byla pobledlá. Vyrostla až ke hladině a ze stonků asi v půlce vodního sloupce spouštěla kořeny. Listy se začaly zanášet hnědou řasou. Rozhodl jsem se pro zvýšení osvětlení na 2x15W. Listy se začaly více větvit. Hnědá řasa začla sice ustupovat, ale všechny napadené listy opadaly a nové listy nejsou pořád sytě vybarvené. Teplota se zvýšila na cca 28 C. Dvěma rostlinám dokonce uhnila kořenová soustava, nevím jestli to může být způsobeno tím, že jsem právě k nim přidal do dna tabletové hnojivo + pravidelně hnojím ProFlorem.

řasa je problém mno ať hnědá nebo zelená
ale ta hnědá štětinkatá to je něco bojoval sem sni asi rok a už ji nemám nikde
a zelená se mě také nedělá

netuším čím to je prostě ale nemám řasu nikde
akvária mám plné rostlinek někde svítím někde ne
a jediné co dělám je že 24h deně přikapávám vodu
z externí nádrže a odkapávám stejné množství do kanálu
deně to je asi 5L vody ale z nádrže která má 300L-500L
nádrže jsou plné rostlinek a ryb ( silně přerybněno v 300L i 2000 Pavích ok 2-4cm )
vodu jednou týdně přisolím ale nejprve kontroluji refraktometrem
aby jsem ji nepřesolil
k solení nepoužívám kuchyňskou sůl jak radí každý ale sůl mořskou pro akvária
a jednou za měsíc přidávám jedlou sodu 1 lžičku na akvárium
filtrační média po 3 měsících měním za nová ( 1 akvárium má dvě a měním vždy jedno a až bude ok tak měním teprve druhé )