Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavzdusnene rybky

Ahoj,

nejsem chovatel ale pristehoval jsem se do bytu kde o rybky moc nepecuji. Nevim ani jak dlouho jim nefungoval zavzdusnovac vody nez jsem ho opravil. Nicmene 2 rybky to tahne dost silne k hladine. Neustale se snazi potopit, ale jakmile prestanou plavat, vzplivaji na hladine. Myslom ze jak nemeli dost vzduchu, tak ho polykaly z hladiny.

Poradte jak jim muzu pomoci.

Dik.

Ivan

Tak jsem je zkusil porovnat s atlasem a zavojnatky tam urcite jsou. Ty se ale zdaji v pohode. Ty dve co to tahne porad nahoru vypadaji spis jako tetra nebo duhovka. Jedna je orandzova s cernymi teckami a pomerne dlouhym ocase. Druha oranzova s bilim, ci stribrnym telem. Podobna a mozna i je karas zlaty. Ale nejsem si jist.

podle popisu to budou zaražený prdíky:-D
ne popravdě jsem toto stejné řešil s celou várkou pavích ok
asi 400ks a dva dny po přendání do nádrže místo rozplavání se po celém tak se všechny namáčkli k sobě a plavali u hladiny
trvalo to asi týden

teplota vody 24-25c
tvrdší voda
filtrace průtoková + dokap
bez rostlin a substrátu
vodu jsem přisolil 5x polévková lžíce pro 250l

myslím že to bude ok i v tvém případě a rybky se normálně rozplavou